Φεύγοντας απο τα νησιά σας... τι θα σας λείψει?

Φοιτητική Ζωή

Συγγραφέας Φεύγοντας απο τα νησιά σας... τι θα σας λείψει?

Παρ, 28 Νοέ 2008 10:54 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

φευγοντας απο τα νησια σας τι θα σας λειψει? σκεφτομαι οτι θα χασω ολα μου τα αγαπημενα ατομα εδω και σρεναχωριεμαι! δεν θελω να χαθουμε!! ειμαστε ολοι απο τελειως διαφορετικα μερη! Sad Sad Sad Sad

Παρ, 28 Νοέ 2008 4:06 pm

icsd08063
Γκουρού
Γκουρού

Jul 02, 2008
604
Τόπος: Ν.Μουδανιά,Χαλκιδική

Δεν θα μου λείψει κάτι ιδιαίτερα....
χμ...
ίσως θα τολμήσω να πω ότι θα μου λείψει το νέο μου Ιντερνετ...
ούτε μήνα δεν θα το χαρώ...

αλλά οκ...
γενικά δεν θα μου λείψει κάτι...
ίσα ίσα...
θα ανυπομονώ να γυρίσω για να δώ το νέο μου ποδήλατο που θα μου φέρει ο φίλος μου από Αθήνα...

πραγματικά ανυπομονώ....

<<< b e a UTIFUL!!! >>>

Παρ, 28 Νοέ 2008 10:41 pm

Reginaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 14, 2008
128
Τόπος: Χανιά

χμ..... φεύγοντας θα μου λείψουν τα γατιά της αυλής του σπιτιού μου..κάθε βράδυ που γυρνούσα και με περίμεναν πάνω στο χαλάκι της εξώπορτας..και το νέο μου ιντερνετ... και οι διαδρομές μέσα στην πόλη που καθώς περπατάς βλέπεις παντού πράσινο... το πρωινο τρεξιματάκι για γυμναστική ανα πάσα στιγμή αφού το σπιτι μου κ το παρκάκι είναι σε απόσταση αναπνοής... τα παιδία που κάνω παρέα εδώ..το αχουράκι μου βέβαια..κάθε γωνιά του..! και φυσικά..........το my!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad

Παρ, 28 Νοέ 2008 11:36 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5093

να πω κι εγώ τι μου λείπει κι εμένα φεύγοντας από το νησί...

...οι παρέες κι οι βόλτες στην ακροθαλασσιά, το σχεδόν πάντα άτακτο δωμάτιό μου, μιας και το άφηνα εκτάκτως για μια γρήγορη μπυρίτσα down-town...

οι διάφορες επισκέψεις και "ντου" αιφνιδίως ή όχι σε σπίτια φίλων, τα μαζώματα για ταινίες τις κρύες νύχτες του χειμώνα as well, τα επιτραπέζια παιχνίδια που ακολουθούσαν μετά από την ταινία, ή ανεξαρτήτως ταινίας ('μάζωξη' για monopoly, trivial ή άλλα)...

...μικρές διαδρομές κι εξορμήσεις στη φύση του νησιού την άνοιξη ή το καλοκαίρι, οι απελπιστικά δύσκολες ημέρες της εξεταστικής της θερινής περιόδου (μες στον Ιούνιο που είναι όλοι οι τουρίστες της αλλοδαπής και ο τζίτζικας να έχει βαρέσει μπιέλα, εμείς οι φοιτητές της ημεδαπής πώς στο καλό θα συγκεντρωθούμε?)...

...οι συζητήσεις με καθηγητές εντός κι εκτός μαθημάτων, στα διαλείμματα, ιδίως όταν μερικές φορές αναλύαμε κάποιες πτυχές ενός μαθήματος με επίκαιρα ζητήματα και θέματα...

...τα ίδια τα μαθήματα που ορισμένες φορές σου έδιναν μια οπτική και ήταν συναρπαστικά, κι ανακάλυπτες πως πράγματα που περνούν απαρατήρητα γύρω σου, όμως που είναι τόσο σχεδιασμένα, μελετημένα και τπτ τυχαίο...

...το να μαζευόμαστε επίσης όλοι μαζί, μαγειρεύοντας και φέρνοντας ο καθένας υλικά από το σπιτι! χαβαλές στην κουζίνα και στις προετοιμασίες σαλάτας, φαγητού ή ενίοτε και γλυκού...

...θα μου λείψει επίσης (όσο και να το κακολογώ), οι διακοπές ρεύματος(!)... ιδίως όταν τυχαίνει να είμαστε μαζεμένοι σε σπίτι και μετά, υπο το φως των κεριών να καταλήξουμε να λέμε ιστορίες τρόμου, κουκουλωμένοι με μπουφάν κ κουβέρτες ώσπου να έρθει ξανά το ρεύμα -μπρρρρ-...

...η γαλήνια ομορφιά με το φεγγαρόφως να πέφτει πάνω στα σκοτεινά νερά το βράδυ, γυρνώντας σπίτι.. priceless!!

Κι άλλα πολλά πολλά, μικρά ή μεγάλα, που θα θυμηθώ εν καιρώ... Satisfied Roll Eyes Sigh

Κυρ, 05 Αύγ 2012 1:48 am

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1671
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

είχα σπίτι εκεί και τώρα δεν έχω πια

Πεμ, 06 Σεπ 2012 11:59 pm

maria_geo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 26, 2008
124

Το σπιτάκι μου, η ησυχία μου, η ξεγνοιασιά και η ανεμελιά της φοιτητικής ζωής....οι φίλοι μου, οι καφέδες μας ακόμα και η σχολή...
ήδη μου λείπουν όλα αυτά πολύ και είμαι μόνο 2 -3 μήνες μακριά από Μυτιλήνη
πόσο θα μου πάρει να συνηθίσω άραγε;;;

Παρ, 07 Σεπ 2012 2:46 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5093

maria_geo έγραψε:
Το σπιτάκι μου, η ησυχία μου, η ξεγνοιασιά και η ανεμελιά της φοιτητικής ζωής....οι φίλοι μου, οι καφέδες μας ακόμα και η σχολή...
ήδη μου λείπουν όλα αυτά πολύ και είμαι μόνο 2 -3 μήνες μακριά από Μυτιλήνη
πόσο θα μου πάρει να συνηθίσω άραγε;;;

Αρκετό καιρό... Smile
Επίσης, ένα μεγάαααααλο (διαπιστωμένο από μπόλικες κουβέντες) θέμα είναι να "συνηθίσουν" οι δικοί σου την επιστροφή.. Κάποια πράγματα, όπως συνήθειες κλπ που έχεις αποκτήσει, για άλλους φαίνονται πολύ "διαφορετικά".. Poke Tounge

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Συμβουλευτικοί Σταθμοί Πανεπιστημίου ...

από inertia
Συζήτηση: Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Γενικά θέματα Απαντήσεις: 0

Σαβ, 26 Δεκ 2015 9:52 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ Σημείωση ] Τοπικοί Μύθοι-Θρύλοι από τις περιοχές...

από inertia
Συζήτηση: Το στέκι της κουβέντας... Απαντήσεις: 5

Σαβ, 29 Αύγ 2009 11:30 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Mινι αξιολογηση: καφέ, ταβέρνες, κατα...

από fraoulitsa
Συζήτηση: Φοιτητική Ζωή Απαντήσεις: 1

Παρ, 03 Απρ 2009 10:51 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Το Εuronews"χαρίζει"μερικά....

από Megawatt
Συζήτηση: Κοινωνικά θέματα, Πολιτική, Επικαιρότητα Απαντήσεις: 15

Παρ, 08 Φεβ 2008 11:45 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Οδηγός Διασκέδασης! Ενδιαφέροντα μέρη...

από inertia
Συζήτηση: Φοιτητική Ζωή Απαντήσεις: 31

Σαβ, 05 Μάρ 2005 3:29 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics