Προτιμάτε ή όχι να ειστε σε μια σχεση?

Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις

προτειματε να ειστε σε μια σχεση?
ναι
 69%  [ 16 ]
οχι
 30%  [ 7 ]
Σύνολο Ψήφων : 23

Συγγραφέας Προτιμάτε ή όχι να ειστε σε μια σχεση?

Τετ, 27 Αύγ 2008 3:24 am

astrud
Μεγάλο μολύβι

Nov 11, 2007
143

gaidoura έγραψε:

PS:Όσο για το θέμα λίπους, καλό είναι να προσέχουμε την υγεία μας κλπ κλπ κλπ, αλλά όταν γίνεται εμμονή και μειώνει την ελευθερία και την ψυχική μας ηρεμία αποτελεί χειρότερη ασθένεια από ότι μπορεί να προκαλέσει η ύπαρξη λίπους!!!Μπορείς επίσης να του πεις ότι κλινικές μελέτες έχουν δείξει ότι αυτοί που δεν θεωρούν το φαγητό και ευχαρίστηση, έχουν προβλήματα προσωπικότητας και κατά κανόνα έχουν πρόβλημα σεξουαλικής έκφρασης και ικανοποίησης!!!

gaidoura rules!!!

Τετ, 27 Αύγ 2008 8:16 am

mystery_orange

Apr 25, 2006
608

Παράθεση:

Με το φαγητό???Ελα ρε.

Δοξα σοι ο θεός από δω είμαστε καλυμμένοι. Smile

Πεμ, 28 Αύγ 2008 12:35 pm

danny

Nov 04, 2005
514
Τόπος: Αθηνα

Ποτε δεν είχα ρωτήσει τον εαυτό μου αν θέλω τελικά ή όχι να είμαι σε μια σχέση. πάντα για μένα το θέμα ήταν απόσταση ή όχι?

Πιστεύω πως με βολεύει να μην είμαι σε σχέση. Με βοηθάει να είμαι λίγο πιο σκλυρος και ανεξάρτητος από το να τρέχω σηνέχεια πίσω από φουστάνια για λίγη γυναικία ευαισθησία.
Κάργιες και δεν την δίνετε τσάμπα Mad
Με βολεύει αλλά δεν το πρωτιμώ από κάτι. πάντα κάτι μου λείπει και θέλω να το καλήψω όταν με το καλώ βρώ το κορίτσι με το πλυντήριο (looking for a girl with a washing machine :Big Sleep)

Πεμ, 28 Αύγ 2008 12:40 pm

Legend-x

Aug 26, 2008
895
Τόπος: Ρόδος

paidia ego eimai tis apopsis oti prepei na exoume mia sxesi giati den einai oti kalytero na eisai monos sou kai poso mallon se ena topo pou spoudazeis kai oso kai na peis kratas kapoies epifilaxeis gia tous symfitites sou eno meso tis sxesis pou tha kaneis tha mporeis na miliseis se kapoion kai na ton empistefteis.

Πεμ, 28 Αύγ 2008 2:04 pm

10

kala danny eisai makran alou!otan mas einai dyskolo na epileksoume arxizoume ta peri plynthriwn..gia na mporeis omws na pareis thesh gia tis sxeseis, prepei na exeis kanei kai merikes.na exeis gnwrisei tous syntrofous sou oso sou to epitrepoun kai telika na katalaveis pws symberiferesai se mia sxesh.oxi kathe sxesh kai xeirotera.

a!kai oson afora auta pou grafei o/h legend-x to panepisthmio einai miamikrografia ths koinwnias mas.an den tolmhseis na empisteyteis estw kapoious pou vlepeis kathimerina (mporei kai na apogohteyteis de lew), dyskola tha empisteyteis kapoin kai stho mh foithtiko sou kyklo.o kathenas mas me oti opla paizei,me ayta tha ton paiksoun

Πεμ, 28 Αύγ 2008 2:23 pm

danny

Nov 04, 2005
514
Τόπος: Αθηνα

Loukoumaki Ευχαρηστώ για την Κριτική. καταρχάς τι κάνεις?
Απλά απογοητεύομαι ευκολα με ξέρεις τώρα. δεν είναι ότι δεν έχω κάνει σχέσεις ούτε οτι δεν θα ξανακάνω αλλά μία σχέση και έτσι όπως μου το θέτεις μου ακούγεται σαν συμβηβασμός και από το να συμβηβαστώ απλά θέλω ένα πλυντήριο. κατέβασε το κομάτι είναι τέλειο.

Πεμ, 28 Αύγ 2008 5:57 pm

10

να το κατεβασω το κομματι αλλα που ειναι;

**μεχρι να συμβιβαστεις παρε τουλαχιστον κανα ντιζαϊνατο πλυντηριο

με αγαπη

Παρ, 29 Αύγ 2008 4:57 am

zero_tolerance
Έμπειρος

Mar 20, 2005
349

Η πραγματική σχέση θα υπάρξει όταν δημιουργηθεί η πραγματική ανάγκη... και θα πραγματωθεί όταν υπάρξει το ιδανικό ταίρι.

Μέχρι τότε οι επονομαζόμενες "σχέσεις" θα υπάρχουν λόγο ανασφάλειας και ανάγκης στήριξης.

Είτε το ένα, είτε το άλλο, πρέπει να είμαστε οι εαυτοί μας και να μην κάνουμε ουσιαστικές παραχωρήσεις αν δεν είμαστε έτοιμοι.

Άρα, στην ηλικία μας αυτό που έχουμε ανάγκη είναι η συλλογή εμπειριών. Μα πάνω απ'όλα, ειδικά σε αυτόν τον τομέα, η μαγκιά είναι ο σεβασμός και η ειλικρίνεια θα έλεγα.

Σχέσεις υπάρχουν πολλές.... μα αξίζουν όταν τις θυμάσαι και χαμογελάς.

Απο κει και μετά δεν υπάρχουν κανόνες ούτε και ερωτήσεις.

Τρι, 09 Σεπ 2008 7:46 pm

mystery_orange

Apr 25, 2006
608

Παράθεση:

To πλυντήριο είναι νευραλγικό σε μια σχέση.Και αυτό γιατί σου αρέσει δου αρέσει η κοπέλα ή ο άντρας έχεις καθαρά ρούχα.Οι σχέσεις είναι λίγο κάτι το αφηρημένο και το υποκειμενικό.Εσύ μπορεί να περνάς ,καλά ο άλλος όχι.Εσύ μπορεί να εκνευρίστηκες με κάτι ο άλλος/η να μην το κατάλαβε καν.

Τα καθαρά ρούχα όμως είναι άλλο πράμα.

Oλοι συμφωνούν στο τι είναι καθαρό και τι όχι και όλοι συμφωνούν οτι είναι καλύτερο να φοράς καθαρά ρούχα από βρώμικα.Ποτέ δεν είσαι 100% σίγουρος αν είσαι καλά στη σχέση όμως τα καθαρά ρούχα ΜΠΟΡΟΥΝ να σου δώσουν αυτή τη σιγουριά.Η είναι ή δεν είναι.Σε σχεση με τις σχέσεις που σε κάνουν να πετάς στα σύννεφα τα καθαρά ρούχα είναι στέρεο έδαφος.

Είναι εδώ,είναι χειροπιαστά και έχουν άρωμα αφρός Μασσαλίας Poke Tounge

Και πάλι μπράβο Xeirokrotima

Τετ, 10 Σεπ 2008 12:16 am

10