χριστούγεννα 2008/ πρωτοχρονια

Το στέκι της κουβέντας...

Συγγραφέας χριστούγεννα 2008/ πρωτοχρονια

Σαβ, 20 Δεκ 2008 10:55 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

αληθεια ρε παιδια, με απασχολει εντονα αυτες τις μερες, νιωθετε οτι ειμαστε σε χριστουγεννιατικο κλιμα?? νιωθετε το χριστουγεννιατικο πνευμα? ειστε ευτυχισμενοι?
παντα οσο θυμαμαι τον εαυτο μου δηλαδη, τετοιες μερες ημουν μεσα στην τρελη χαρα, το ενιωθα και μαρεσε να χαζευω τα στολιδια, τα δεντρα, τις χριστουγεννιατικες βιτρινες...
φετος ειμαι πολυ στεναχωρημενη. και δεν πιστευω οτι ειναι επειδη μεγαλωσα... ειναι που ολα φετος δεν συνηγορουν στο να νιωσει καποιος οτι ειναι χριστουγεννα...
και απο που να αρχισω... απο την ζεστη που εχει, απο τις προσφατες καταστροφες, απο το κοινο αισθημα απελπισιας, απογοητευσης και απεχθειας που μονο αγαπη δεν υπαρχει στον αερα, απο τις απλησιαστες τιμες που ακομη και η κριση δν τις ριχνει? απο την αγωνια και το αγχος οτι δεν θα ερθουν τα βιβλια μας στην ωρα τους και το βαρος που βαζω στους γονεις μου να μου αγορασουν βιβλια αξιας πανω απο 100ευρω?
και ειναι ολα αυτα και οτι δεν μπορει να γινει τπτ για αυτα. απλα να λεω καλα χριστουγεννα χωρις φετος να τα νιωσω....

Σαβ, 20 Δεκ 2008 8:41 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

και πως να νιωσεις μαγικα και ευτυχισμένος οταν βλεπεις αυτα

Κυρ, 21 Δεκ 2008 5:33 pm

Rogue
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Mar 20, 2008
130

Σόρρυ κι'όλας φραουλίτσα αλλά η συγκεκριμένη φωτό έχει τραγική πλάκα. Τα ΜΑΤ. Φυλάνε. Το δέντρο. Λολ. Η εικόνα θα μπορούσε να γίνει πιο φαιδρή μονάχα αν ξέρω γω κρεμάγανε μπάτσους αντί για μπάλες στο δέντρο. Δηλαδή έλεος. Και να τους έχουν να τραγουδάνε και τα κάλαντα. Αντί για τα φωτάκια.:Ρ

Α, και btw, αν περιμένεις τα Χριστούγεννα για να νοιώσεις μαγικά και ευτυχισμένος καλα..άσ'το καλύτερα..

Κυρ, 21 Δεκ 2008 6:01 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

δεν διαφωνω μαζι σου rogue αλλα τα χριστουγεννα υποτιθεται οτι ειναι μαγικα, οτι ειναι ομορφα.... σιγουρα δεν περιμενεις αυτα για να εισαι καλα αλλα τα χρειαζεσαι... χρειαζεσαι εστω και μια τετοια γιορτη για να νιωσεις οτι κατι θα αλλαξει. δεν υπαρχουν πολλες οασεις στην ζωη μας... ας εχουμε κατι μαγικο να περιμενουμε...
και η φωτο ειναι κωμικοτραγικη.....

Κυρ, 21 Δεκ 2008 7:12 pm

Legend-x
Γκουρού
Γκουρού

Aug 26, 2008
895
Τόπος: Ρόδος

Κοίτα fraoulitsa θα συμφωνήσω μαζί σου το θέμα είναι ότι τα παραπάνω γεγονότα συνέβησαν στην Αθήνα στην υπόλοιπη Ελλάδα π.χ. Ρόδο που είμαι εγώ νιώθεις πραγματικά το πνεύμα των Χριστουγέννων αν και τα πολλά στολίδια τα θεωρώ kits και φέτος το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ο υπερβολικός στολισμός κατά τα άλλα μέχρι στιγμής είναι όλα καλά.

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: 60 ΧΡΟΝ...

από haritos
Συζήτηση: [ΡΟΔΟΣ] Κινηματογραφική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Τετ, 24 Μάϊ 2017 11:14 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Φοιτητρια κοινωνιολογιας μετα απο 10 ...

από Kiki28
Συζήτηση: τμ. Κοινωνιολογίας Απαντήσεις: 1

Πεμ, 25 Αύγ 2016 8:45 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Αστρονομική ομάδα-αναβολή παρατήρησης...

από maximos
Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] Αστρονομική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Τρι, 17 Δεκ 2013 9:54 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Meeting Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς ...

από euaki
Συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 34

Τετ, 27 Νοέ 2013 9:13 pm Τελευταίο Μήνυμα
Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή τον αγαπω ακομα μετα απο δυο χρονια,θ...

από gabriella
Συζήτηση: Το Χρονοντούλαπο Απαντήσεις: 2

Πεμ, 17 Ιαν 2013 8:40 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics