Πάσχα 2009 - Συναντήσεις!! COFFEE/DRINK time @ Athens!!

Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean

Συγγραφέας Πάσχα 2009 - Συναντήσεις!! COFFEE/DRINK time @ Athens!!

Παρ, 03 Απρ 2009 3:25 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

Πάσχα 2009 - Συναντήσεις!! COFFEE/DRINK time @ Athens!!

χαίρετεεε!!

Ερώτηση: Τι μπορούμε να κάνουμε;

>>>
Μπορεί να πάμε για καφέ, για ρακόμελο(!), για ποτό ή φαγητό (στη Θεσσαλονίκη πήγαν για ψητά και κρασάκι π.χ.!) ή να βρεθούμε με στόχο να κανονίσουμε κάτι (π.χ. μια βόλτα, να δούμε μια εκδήλωση κλπ!) Το νόημα είναι να βρεθούμε ως κίνητρο να ανταλλάξουμε τις εμπειρίες μας (λίγες ή περισσότερες), παλιοί ή νέοι, ανεξάρτητα από ποιο τμήμα ή νησί είμαστε, και να γνωριστούμε! Είναι πολύ ενδιαφέρον το να σπουδάζουμε στο ίδιο ίδρυμα-πανεπιστήμιο αλλά σε διαφορετικές νησιωτικές γωνιές και ακόμη πιο ενδιαφέρον ίσως, να το μοιραστούμε με άλλους συμφοιτητές μας! Νέες φιλίες μπορεί να γεννηθούν ή όχι, αλλά πάνω απ'όλα θα είναι μια ωραία εμπειρία!!

Εγώ προθυμοποιούμαι και δηλώνω πως μπορώ να συνεισφέρω στο θέμα κάποιας συνάντησης στην Αθήνα, και προσκαλώ όποια/όποιον θέλει και μπορεί να βρίσκεται στο Αττικοπέδιο!

Ωστόσο, αφήνουμε ανοιχτό κάθε ενδεχόμενο, ανάλογα με την πρόθεση όποιας/όποιου θέλει, να συντονιστεί κάποιο άλλο παράλληλα "meeting" σε άλλη πόλη της Ελλάδας

Θα χαρώ πολύ και θα χαρούμε να δούμε όσους περισσότερους γίνεται, και φυσικά να δώσουμε ένα δυνατό παρόν ως... "Αιγαιόπουλα"!

Arrow Τα "Meetings" δεν είναι τπτ άλλο παρά ένας τρόπος όσοι θέλουν και μπορούν, να γνωριστούμε ως "Αιγαιόπουλα", μια ευκαιρία (πέρα από άλλες δραστηριότητες ή εκδρομές κλπ που γίνονται πιο αραιά ίσως) να τονώσουμε την παρουσία μας στις "έδρες" μας και να συζητήσουμε από κοντά!

Arrow Αν λοιπόν συζητηθεί και προγραμματιστεί κάτι, στην περίπτωση που προ-αποφασιστεί κάποιο μαγαζί-καφέ, ενδεχομένως να διευκολύνει περισσότερο, γιατί όσοι έρθουν θα γνωρίζουν από πριν πού να πάνε. (Ενώ αν π.χ. δοθεί ραντεβού σε σημείο π.χ. σταθμό μετρό, με την πολυκοσμία θα δυσκολεύει ποιος είναι ποιος, και θα είναι στο "φλου" το προς τα πού να κατευθυνθούμε (αν και είναι πιο ελεύθερο, για να πιάσουμε κάθε είδους γούστου από τους παρευρισκόμενους)!

Είμαστε ανοιχτοί σε κάθε πρόταση, σκέψη ή ιδέα!

Για τουλάχιστον μία "αθηναϊκή μάζωξη" εγώ δηλώνω ότι προσφέρομαι και μπορείτε να απευθυνθείτε για να το συντονίσουμε μαζί!!!!! Προτείνετε τόπο, ημερομηνίες, περιοχές κλπ!!

Υ.Γ:(προτείνω για 2η μέρα του Πάσχα, ή 3η κ.ο.κ!!!!)

Έγινε επεξεργασία από τον/την inertia στις Σαβ, 12 Δεκ 2009 12:14 pm, 1 φορά

Παρ, 03 Απρ 2009 7:00 pm

astrud
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Nov 11, 2007
143

Για Πάσχα δεν θα είμαι, αλλά το Μαιο όσοι είναι Αθήνα να ξέρουν ότι κερνάω cena italiana με σπιτικό Ιταλικό φαγητό! Big Ups Αν και δεν είμαι "Αιγαιάκι" αλλά δεν πειράζει, στην εποχή της παγκοσμιοποίησης ζούμε…πρέπει και το My να αρχίσει σιγά σιγά να “διεθνοποιηθεί”!! Poke Tounge

Παρ, 03 Απρ 2009 7:10 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

ωωω... Astrud τιμή μας μεγάλη η πρόσκλησή σου αυτή!! drink some beer Big Ups
Σε ευχαριστούμε θερμά!

Σε επόμενο meeting πάντως, λέω να οργανώσουμε "θεματικές βραδιές"! Π.χ. γεύμα ή διασκέδαση με κάποιο συγκεκριμένο θέμα ή με κάποια χαρακτηριστικά... Ας πούμε, ιταλική κουζίνα, γαλλική κουζίνα, ασιατική ή μεξικάνικη κλπ... Και αν γίνει μάζωξη σε κανένα σπίτι, να το συνδυάσουμε με αντίστοιχη προβολή ταινίας (π.χ. αντίστοιχα ιταλικό, γαλλικό κλπ κινηματογράφο)... Και φυσικά, σχολιάκια μετά για εντυπώσεις κ σχολιασμούς! Poke Tounge

Αυθόρμητα μου'ρθε.. ίδωμεν!

On-topic: Για όσους είναι μέσα για συναντησούλα/βόλτα, σκεφθείτε και προτείνετε! Smile Cool

Δευ, 13 Απρ 2009 1:12 am

JJV
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Jan 27, 2009
24

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 21 ΜΕ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΗΛΩΝΩ ΠΑΡΩΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

Τρι, 14 Απρ 2009 12:10 am

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

Ωραία jjv! Καλές ημερομηνίες μου ακούγονται κι εμένα!

Στην ουσία από Τρίτη του Πάσχα ή Τετάρτη ή Πέμπτη... Λέτε να πούμε προς Τετάρτη 24 Απρίλη, που ίσως να είναι κ καλύτερα λόγω ημέρας? (π.χ. όσοι ταξιδέψουν εκτός σίγουρα κάπου Δευτέρα ή Τρίτη θα έχουν επιστρέψει)...

Ακούγεται βολικό? Roll Eyes

Από τόπο-μέρος / ώρα? τι λέτε?

Μια σκέψη μου είναι απλώς να είναι κάπου κοντά σε κάποιο σταθμό μετρο/ηλεκτρικού, ώστε να είναι εύκολο για όλους κάπως, να κινηθούν... μην βάλουμε δηλ κάποιο μέρος που μόνο αν έχει αυτοκίνητο κάποιος θα το βρει...

Τρι, 14 Απρ 2009 7:18 pm

Cubilone
Έμπειρος
Έμπειρος

Jan 17, 2008
299

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να είμαι αν το κάνουμε τότε. Είναι αλήθεια ότι θα είμαι ελάχιστες μέρες στην Αθήνα, ήδη απο μεθαύριο μάλλον θα φύγω τελικά. Αν το κάναμε το τελευταίο Σάββατο των διακοπών; 25/04;

Τετ, 15 Απρ 2009 7:52 am

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

Ok then.. μιας και αναλαμβάνω ..."χρέη" host-οικοδεσπότη, θα αφήσω κάθε σκέψη-πρόταση ανοιχτή! (μπορώ any time άλλωστε)

Μετά την Τρίτη 21 του μήνα, μπορούμε να κάνουμε συνάντηση με όσους θέλουν και μπορούν, και μπορούμε να πούμε όσοι μπορούν μεσοβδόμαδα, να την κάνουμε π.χ. την Τετάρτη 22Απρ. ή Πέμπτη 23Απρ. και μια επόμενη συνάντηση, το Σάββατο 25Απρ επίσης!

Είμαι ok σε κάθε σενάριο-πρόταση (άλλωστε δεν μας δεσμεύει κ κανείς να κάνουμε μόνο ένα 'meeting'), προκειμένου να είναι βολικό για να γνωριστούμε όλοι!

Όσοι ενδιαφέρεστε, είτε για την μια μέρα είτε για την άλλη, επικοινωνήστε είτε στο topic εδώ είτε στο κινητό: 693 66 86 311 για να ξέρουμε πού θα είμαστε και να μη χαθούμε!

Ώρα (κοινή κ για τις 2 περιπτώσεις) ?? Να πούμε 18:00 ή κάπου εκεί?

Και μέρος/τόπο ?

Πεμ, 23 Απρ 2009 2:32 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

Μιας και οι μέρες πλησιάζουν, και ίσως υπάρχει μια μικρή διστακτικότητα, κάνω ένα βήμα και προτείνω:

Ανοιχτή συνάντηση προς φοιτητές (κι όχι μόνο) του Πανεπιστημίου Αιγαίου και φίλους του MyAegean!
Παράθεση:

ΠΟΤΕ; Σάββατο 25 Απριλίου 2009

ΠΟΥ; Σταθμός Θησείο (έξοδος προς Μοναστηράκι, στις ζαρντινιέρες)

Sigh

ΩΡΑ; 19:00 με 19:30

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: 693 66 86 311 για να με/μας βρείτε any time, ακόμη κι αν αργήσει κάποιος, κι έχουμε καθίσει κάπου για καφέ..

Σε περίπτωση που έχετε άλλη πρόταση για μέρος-τόπο (π.χ. Εξάρχεια, Γκάζι, Σύνταγμα, Ακαδημία ή άλλο μέρος) προτείνετε ελεύθερα!! Απλώς ας διατηρήσουμε περίπου την ημέρα και την ώρα, ώστε τουλάχιστον, να έχουμε κάτι στάνταρ!

Αν δεν υπάρξει άλλη αντίρρηση ως απόψε το βράδυ, τότε το θέμα "κλείνει" και θα βγουν σχετικές ανακοινώσεις επίσημα!

Διασαφηνίζουμε πως το "meeting" είναι ανοιχτό προς όλους, και μπορείτε να φέρετε και φίλους σας μαζί! "Come as you are", που λέει κι ένα γνωστό άσμα... drink some beer Wink

Σαβ, 25 Απρ 2009 1:18 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4991

Μια μικρή μόνο αλλαγή, για να βολεύει κάποιους που μου είπαν...
Η ώρα κινείται μεταξύ 19:30 και 20:00!!

same place, same day, same mood!!! Happy Happy
kyma-oleole

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Συναντήσεις (2017-18) Χριστουγεννιάτι...

από inertia
Συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 5

Τρι, 12 Δεκ 2017 1:49 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Athens, 14-15 DEC 2017: 7th Internati...

Συζήτηση: Ημερίδες - Συνέδρια - Ακαδημαϊκές Εκδηλώσεις Απαντήσεις: 0

Πεμ, 18 Μάϊ 2017 3:25 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Συναντήσεις (2016-17) Χριστουγεννιάτι...

από inertia
Συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 4

Τετ, 14 Δεκ 2016 9:25 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Time Management

από diti
Συζήτηση: HowTo, Tutorials, Οδηγίες, Συμβουλές Απαντήσεις: 1

Δευ, 22 Φεβ 2016 11:26 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Χριστουγεννιάτικες Συναντήσεις (2015-...

από inertia
Συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 9

Σαβ, 26 Δεκ 2015 9:39 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics