ειμαι εισαι ειναι ειμαστε ... ερωτευμένοι? πως θα μαθω?

Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις

Συγγραφέας ειμαι εισαι ειναι ειμαστε ... ερωτευμένοι? πως θα μαθω?

Τρι, 01 Ιούλ 2008 11:23 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

4ndr345
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Jun 25, 2008
14

Προσωπική εμπειρία που είχα βέβαια, ήταν θετική (για σένα), κράτησε 10 μήνες. Την είχα γνωρίσει και τελικά έτυχε και κολλήσε η παρέα μου με την δική της. Βλεπόμασταν κάθε μέρα (όλοι μαζί), αλλά τον τέταρτο μήνα, της πέταξα "τυχαία" ότι δεν την βλέπω φιλικά (τυχαία = στην παραλία μόνοι μας με ξαστεριά χιχι). Εκείνη θύμωσε και δεν μου μιλούσε για κανά 10λέπτο, αλλά μετά, λίγο αμήχανα στην αρχή, κανονικά αργότερα ξαναρχίσαμε να μιλάμε κανονικότατα. Μετά απο μια εβδομάδα, έπεσε Cool
Αυτό βέβαια είναι προσωπική εμπειρία, καθώς και προσωπική "τακτική". Λόγω του ότι δεν είμαι από τα "ωραία" παιδιά, προσπαθώ με το μπλα-μπλα να τις ρίξω.
(Πιο παλιά βέβαια (εποχή γυμνασίου) τα "έφτιαξα" με μια φίλη που την ήξερα 1 χρόνο και η σχέση κράτησε 4 μέρες! Είμασταν όμως και γυμνάσιο, ένω η προηγούμενη ήταν το 2ο έτος. Αν παίζει βέβαια κι αυτό ρόλο, τέλος πάντων... Confused )

Τρι, 01 Ιούλ 2008 10:45 pm

astrud
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Nov 11, 2007
143

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα από τα τελευταία posts βασικά...είναι μια απορία που έχω γενικότερα για την αρσενική ψυχολογία..Όταν ο άντρας λέει ότι είναι "φίλος" με κάποια, η ότι την βλέπει "φιλικά"...τι ακριβώς εννοεί?? Rolling Eyes
Μήπως μπερδεύουμε την φιλία μεταξύ άντρας και γυναίκας, με μια γνωριμία απλά?
Δεν ξέρω, αλλά έγω μέχρι στιγμής μόνο δυο αληθινούς φίλους είχα..όλες οι άλλες είναι κοπέλες.
Γιατί πολύ απλά, κατά την άποψή μου, οι άντρες - και μιλάω για τους περισσότερους, αλλά υπάρχουν κ εξαιρέσεις - αποκλείεται να βλέπουν μια γυναίκα σαν φίλη!! Και άμα κάνουν παρέα μαζί της είναι πάντα επειδή κάτι θέλουν από αυτήν..είτε αυτό είναι σεξ είτε σχέση. Σωστά τα λέω? Wink

Παιδιά χαιρετίσματα και καλά να περνάτε..και άμα μπορείτε να κάνετε κάνα μπανάκι κ για μένα που έχω πήξει στο διάβασμα εδώ πέρα...(αύριο δίνω διεθνές ποινικό δίκαιο εν τω μεταξύ jesus..ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...η μάλλον ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ καλύτερα γιατί από τις 800 σελίδες που είχα μόνο τις 650 ξέρω δυστυχώς
Sad But I think positive! Smile

Τρι, 08 Ιούλ 2008 9:18 pm

mystery_orange
Γκουρού
Γκουρού

Apr 25, 2006
608

Παράθεση:
Γιατί πολύ απλά, κατά την άποψή μου, οι άντρες - και μιλάω για τους περισσότερους, αλλά υπάρχουν κ εξαιρέσεις - αποκλείεται να βλέπουν μια γυναίκα σαν φίλη!! Και άμα κάνουν παρέα μαζί της είναι πάντα επειδή κάτι θέλουν από αυτήν..είτε αυτό είναι σεχ είτε σχέση. Σωστά τα λέω?

Διαφωνώ.Αλλά δε προλαβαίνω να εκφραστώ κατάλληλα γιατί πρέπει να φύγω.Εκανα λογαριασμό 8 ευρώ μόνο ποστάροντας εδώ.

Ούτε που σκέφτομαι τον κακομοίρη που θα μπει και θα δει 11 threads last post Mystery-Orange.

Τεσπα next time Smile .

Τετ, 29 Σεπ 2010 3:12 pm

Fata_morgana
Γκουρού
Γκουρού

Aug 21, 2010
989
Τόπος: Άβαλον

αυτος που ειναι ερωτευμενος, δεν αμφιβαλλει ποτε γι αυτο.

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις "Ειναι εφικτό το ταξίδι στο χρόν...

από maximos
Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] Αστρονομική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Τετ, 30 Απρ 2014 11:54 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Πως ειναι οταν καταπιεζεται ενα ταλεν...

από irida
Συζήτηση: Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις Απαντήσεις: 8

Τρι, 02 Νοέ 2010 5:55 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Για Οσους Ειναι Στη Ρόδο meeting στις...

από Legend-x
Συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 12

Πεμ, 08 Απρ 2010 5:01 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ Σημείωση ] ...το ονειρο μου ειναι........

από Reginaki
Συζήτηση: Το στέκι της κουβέντας... Απαντήσεις: 37

Τρι, 18 Νοέ 2008 10:16 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Οι πιο επικυνδυνες μπαταριες του κοσμ...

Συζήτηση: Επιστήμη, Τεχνολογία Απαντήσεις: 2

Κυρ, 28 Σεπ 2008 7:42 am Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics