Μαθήματα ξένων γλωσσών στη Μυτιλήνη

ΛΕΣΒΟΣ

Συγγραφέας Μαθήματα ξένων γλωσσών στη Μυτιλήνη

Παρ, 04 Μάρ 2011 12:18 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

maria_geo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 26, 2008
124

Στα email του πανεπιστημίου ίσως προσέξατε όλοι ένα mail για δωρεάν μαθήματα πορτογαλικών από μεταπτυχιακό φοιτητή εδω στη Μυτιλήνη. Είδα την κίνηση (που υφίσταται από το προηγούμενο εξάμηνο) πολύ ενδιαφέρουσα. Γνωρίζετε κάτι παραπάνω για αυτήν από όσα μας λέει το mail είχε κάποιος από εσάς παρακολουθήσει μάθημα ως τώρα να μας πει μια γνώμη;
Ωστόσο επειδή σκαφτόμουν κ για μια αναβάθμιση πτυχίου στα αγγλικά αλλά κ για μια δεύτερη ξένη γλώσσα αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει για κάποιο καλό κ φθηνό φροντιστήριο αγγλικών για φοιτητές;

Έγινε επεξεργασία από τον/την maria_geo στις Παρ, 04 Μάρ 2011 1:59 pm, 2 φορές συνολικά

Παρ, 04 Μάρ 2011 12:19 am

maria_geo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 26, 2008
124

*ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ

Παρ, 04 Μάρ 2011 1:31 am

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1671
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

Υπάρχει και το κουμπάκι edit για να διορθώνεις τα πόστς σου, σε περίπτωση που δεν το έχεις προσέξει...

Για τα πορτογαλικά μπορείς να ρωτήσεις το παιδί που το οργανώνει.

Για αγγλικά και άλλες γλώσσες, φροντιστήρια κλπ, μπορείς να ρωτήσεις και την κυρία Νικολαρέα. Θα ξέρει.

Παρ, 04 Μάρ 2011 2:03 pm

maria_geo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 26, 2008
124

Αν υπήρχε κάποιος που να είχε παρακολουθήσει παρακαλώ πολύ θα μας βοηθούσε πολύ να μας πει πως ήταν, αν ήταν οργανωμένα κτλ.

Σαβ, 05 Μάρ 2011 1:43 am

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1671
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

Κοίταξε, εδώ μέσα είμαστε γύρω στα 4 άτομα μόνο ενεργά μέλη από Λέσβο. Το βρίσκω λίγο δύσκολο λοιπόν να απαντηθεί η απορία σου.
Αφού σε ενδιαφέρει όμως, πήγαινε. Μη ντρέπεσαι.

Σαβ, 05 Μάρ 2011 11:08 am

maria_geo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 26, 2008
124

Χμμ...νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί ρωτάω...δεν ντρέπομαι έχω ήδη επικοινωνήσει με το παιδί που το οργανώνει , απλά αν υπήρχε κάποιος τρίτος που είχε μια προσωπική άποψη για το θέμα θα με ενδιέφερε να τη μάθω με απλά λόγια, αν ήταν καλά ή κακά οργανωμένα ή όχι...οκ!

Πεμ, 05 Ιαν 2012 12:40 pm

zeya90
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Jan 05, 2012
1

Γεια χαρά!

Λοιπόν θα σου πω για ένα φροντιστήριο που πήγαινα το οποίο είναι πίσω από το Hott Spott, κοντά στην πανεπιστημιακή βιβλιοθήκη...

Από οικονομικής άποψης, μετά από πολύ ψάξιμο, ανακάλυψα με κάτι φίλες μου ότι είναι από τα πιο οικονομικά (100 ευρώ/μήνα) ...

Άν δε σε ενοχλούν τα παρακάτω σου το συνιστώ:
1) είναι μια κυρία που κάνει μάθημα που δεν είναι καθόλου συνεπής (πχ 5' πριν αρχίσει το μάθημα μας το ακύρωσε... ΕΛΕΟΣ) Shocked

2)κάποιες φορές κατά τη διάρκεια του μαθήματος τριγυρίζουν τα παιδιά της στην αίθουσα κάνοντας φασαρία...

Για τα υπόλοιπα φροντιστήρια Brooks και Κεντέρης δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια... Η επιλογή είναι δική σου!

Πεμ, 05 Ιαν 2012 12:48 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

μαρακη μ εμενα μου εχουν πει οτι το brooks ειναι το καλυτερο και το βλεπω και σε φιλους μου! ειναι υπευθυνοι αρκετα!...
βεβαια εχει και ευρωγνωση που για μενα ειναι εγγυηση

Τετ, 11 Μάρ 2015 1:26 pm

Chris_883
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 11, 2015
1

Τα μπρουκς ειναι πλεον παρελθον, οποτε δεν χρειαζεται να πω κατι. Πολυ καλο φροντιστήριο ειναι το Κεντερης στη Pizza fan, πολυ καλες τιμες καο στην ουσια ενα κανονικο φροντιστήριο στη Μυτιληνη. Ηθελα να δωσω ielts και σκεφτηκα να φυγω απο το νησι μεχρι να παω στον Κεντερη. Μονο ο ογκος υλικου που ειχε εφτανε για τα λεφτα του. Εν τέλει μετα απο εικοσι μερες εδωσα και τα πηγα περίφημα, σας τον συνιστώ ανεπιφύλακτα, ειδικα στους φοιτητές που δεν εχουμε αναγκη για απλα μαθηματα Αγγλικων αλλα για ακαδημαϊκά μαθηματα.

zeya90 έγραψε:
Γεια χαρά!

Λοιπόν θα σου πω για ένα φροντιστήριο που πήγαινα το οποίο είναι πίσω από το Hott Spott, κοντά στην πανεπιστημιακή βιβλιοθήκη...

Από οικονομικής άποψης, μετά από πολύ ψάξιμο, ανακάλυψα με κάτι φίλες μου ότι είναι από τα πιο οικονομικά (100 ευρώ/μήνα) ...

Άν δε σε ενοχλούν τα παρακάτω σου το συνιστώ:
1) είναι μια κυρία που κάνει μάθημα που δεν είναι καθόλου συνεπής (πχ 5' πριν αρχίσει το μάθημα μας το ακύρωσε... ΕΛΕΟΣ) Shocked

2)κάποιες φορές κατά τη διάρκεια του μαθήματος τριγυρίζουν τα παιδιά της στην αίθουσα κάνοντας φασαρία...

Για τα υπόλοιπα φροντιστήρια Brooks και Κεντέρης δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια... Η επιλογή είναι δική σου!

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Υποχρεωτικά μαθήματα

από viki83
Συζήτηση: Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Απαντήσεις: 0

Δευ, 11 Σεπ 2017 6:20 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Μαθήματα σκηνικής ξιφομαχίας από το «...

από Poeessa
Συζήτηση: ΡΟΔΟΣ Απαντήσεις: 0

Πεμ, 09 Φεβ 2017 11:50 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις ιδιαίτερα μαθήματα Αγγλικών μέσω διαδ...

από Christine
Συζήτηση: Αγγελίες - Προσφορές Απαντήσεις: 0

Παρ, 15 Ιαν 2016 1:39 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ΛΕΣΒΟΣ] - Μυτιλήνη: Ενοικιάζεται γκα...

από mixail
Συζήτηση: Αγγελίες - Προσφορές Απαντήσεις: 0

Κυρ, 15 Μάρ 2015 11:11 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ανταλλακτικό παζάρι στη Μυτιλήνη και ...

από maximos
Συζήτηση: Idea Pool - Ιδέες, Προτάσεις, mini-Projects Απαντήσεις: 3

Σαβ, 25 Οκτ 2014 3:19 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics