Συλλογή απαντήσεων σε ερωτηματολόγιο πτυχιακής εργασίας

Ερωτηματολόγια-Questionnaires - Επιστημονική έρευνα

Συγγραφέας Συλλογή απαντήσεων σε ερωτηματολόγιο πτυχιακής εργασίας

Πεμ, 18 Αύγ 2022 1:44 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

P17kour
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 18, 2022
1

Γεια σας,
Ονομάζομαι Αγγελική Κουρνέτα και είμαι φοιτήτρια στο Τμήμα Πληροφορικής του Ιονίου Πανεπιστημίου. Στο πλαίσιο της πτυχιακής εργασίας μου, διεξάγω μια έρευνα με θέμα «Η Προστασία της Ιδιωτικότητας και των Προσωπικών Δεδομένων στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση». Στόχος αυτής της έρευνας είναι η εκπαίδευσή των ανήλικων παιδιών σε θέματα της ιδιωτικότητας και των προσωπικών δεδομένων, καθώς και κατά πόσο είναι σε θέση να γνωρίζουν να τα προστατεύουν. Η συμμετοχή των μαθητών στο ερωτηματολόγιο είναι ιδιαίτερα σημαντική. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου είναι εθελοντική και έχουν την δυνατότητα να το συμπληρώσουν μόνο μια φορά. Για την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου δεν ζητείται η καταχώρηση ονοματεπώνυμου. Τα στοιχεία του ερωτηματολογίου θα διαγραφούν, μετά την ολοκλήρωση της έρευνας.

❗Προσοχή❗Βάση του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (γνωστός και ως GDPR), καθώς και ότι οι συμμετέχοντες της έρευνας είναι κάτω των 18 ετών, πρέπει να ληφθεί και η συναίνεσή σας ως γονέας ή κηδεμόνας των παιδιών σας, πριν την έναρξη της έρευνας.

Για αυτό το λόγο, πρέπει:
✅ Να ενημερωθείτε για την έρευνα μέσα από το *Έντυπο Παροχής Ενημερωμένης Συγκατάθεσης*, στο οποίο παρουσιάζονται όλα τα χαρακτηριστικά της έρευνας. Οφείλουμε να ενημερώσουμε και εσάς, αλλά τα παιδιά σας, διότι θα μπορούσε να επηρεαστεί η προθυμία τους να συμμετάσχουν στην έρευνα, αλλά και να μπορούμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις τους με όρους που να ανταποκρίνονται στο επίπεδο κατανόησής τους.
✅ Να συμπληρώσετε το αρχείο *Συγκατάθεση Συμμετέχοντα* (αν το παιδί είναι κάτω των 15 ετών) και να μου το στείλετε στο email μου (p17kour@ionio.gr).
✅ Σε περίπτωση, που επιθυμείτε να διακόψετε τη συμμετοχή του παιδιού σας, ανά πάσα ώρα και στιγμή, πρέπει να συμπληρώσετε και να μου στείλετε το αρχείο *Ανάκληση Συγκατάθεσης Συμμετέχοντα*.

*Τα αρχεία αυτά μπορείτε να τα πάρετε, στέλνοντάς μου ένα μήνυμα. 📨

Το ερωτηματολόγιο δημιουργήθηκε με την βοήθεια της ηλεκτρονικής φόρμας του Google (Google Forms) στα ελληνικά και μπορεί κανείς να τη βρει στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0b-5CMFFc3RlLfOYt4huevYEotg7S2g5L7SOKVGwPNFaCrg/viewform

Το ερωτηματολόγιο μπορεί να το συμπληρώσουν όσα παιδιά φοιτούν σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας. Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία.

Με εκτίμηση, η φοιτήτρια Αγγελική Κουρνέτα
email: (p17kour@ionio.gr)

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ερωτηματολόγιο διπλωματικής - COVID-19

από G24
Συζήτηση: Ερωτηματολόγια-Questionnaires - Επιστημονική έρευνα Απαντήσεις: 0

Δευ, 26 Σεπ 2022 8:20 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ερωτηματολόγιο με θέμα: Στάσεις καταν...

από xrisa3

Πεμ, 16 Ιούν 2022 8:22 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ερωτηματολόγιο Διπλωματικής Εργασίας

από Koskaram

Δευ, 16 Μάϊ 2022 5:40 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ερωτηματολόγιο σχετικά με το Digital ...

από Teo99

Δευ, 27 Σεπ 2021 9:25 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ερωτηματολόγιο Συμπεριφοράς καταναλωτών

από Tinatrou

Παρ, 13 Αύγ 2021 6:16 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics