Διακοπές!!! ~ Πώς θα περάσετε το καλοκαίρι;

Ταξίδια, Εκδρομές, Αξιοθέατα

Συγγραφέας Διακοπές!!! ~ Πώς θα περάσετε το καλοκαίρι;

Παρ, 03 Ιούλ 2009 6:59 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1625
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

Έψαξα και είδα ότι δεν υπάρχει άλλο παρόμοιο τόπικ. Πώς θα περάσετε το καλοκαίρι;

Εγώ αύριο το απόγευμα θα φύγω και θα λείψω ένα μήνα. Δε θα πάω ακριβώς για διακοπές. Κάτι σαν πρακτική άσκηση θα είναι αλλά παράλληλα θα κάνω και διακοπές. Το τμήμα γεωγραφίας ανέλαβε τη χαρτογράφηση των αγροτεμαχίων των δυτικών Κυκλάδων που επιδοτούνται σε συνεργασία με την Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών και την υλοποίηση θα την κάνουμε κάποιοι φοιτητές σε ομάδες ανά μήνα. Η δική μας ομάδα θα πάει Σίφνο, Κίμωλο, Ανάφη. ¶λλες ομάδες θα πάνε το Φθινόπωρο σε άλλα νησιά.
Καλά να περάσουμε Razz
Κι εσείς το ίδιο όπου πάτε Cool

Έγινε επεξεργασία από τον/την e3iswsi στις Τρι, 14 Ιούλ 2009 10:40 pm, 1 φορά

Σαβ, 04 Ιούλ 2009 1:28 am

Legend-x
Γκουρού
Γκουρού

Aug 26, 2008
895
Τόπος: Ρόδος

ΧΜ.....
Διακοπές δεν θα πάω κατα πασα πιθανότητα. Θα μείνω Ρόδο θα έρθουν βεβαια κάτι φίλοι τον Αυγουστο οπότε μένω Ρόδο θέλω δε θέλω.

Σαβ, 04 Ιούλ 2009 1:47 am

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

εμενα το καλοκαιρι προβλεπεται δυσκολο.... καταρχας ολοι οι φιλοι μου ειναι πλεον μονο απο το πανεπιστημιο και κανεις δεν μενει αθηνα, αρα τραβαω ζορι γιατι ειμαι μονη.... δευτερον θα φυγω μετα τις 15 μεχρι τελος, αλλα στο εξοχικο μου, το οποιο ειναι απαισιο, γιατι ειναι απομωνομενο(πανω σε βουνο) αλλα κοντα στην Αθηνα( αγιοι θεωδοροι, λεγεται το μερος) με αποτελεσμα να παρακαλαω να ερθει ο σεπτεμβρης!! περαστε οι υπολοιποι καλα αντι για μενα! και πειτε τα νεα σας!

Σαβ, 04 Ιούλ 2009 1:51 am

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4918

@ legent-x:
Και πάλι η Ρόδος είναι πανέμορφη, άρα φαντάζομαι πως θέλοντας και μη, πάλι υπεροχότατα θα περάσεις!!! Poke Tounge

@ e3iswsi:
Μιας και θα επισκεφθείτε κυκλαδονήσια, όντως θα περάσετε πανέμορφες στιγμές, και συγκεκριμένα παραθέτω και ένα παλιότερο άρθρο - ταξιδιωτική \'ανταπόκριση\' για την Ανάφη!

Why not, βγάλτε φωτό και περάστε μετά ένα μικρό άρθρο / λεύκωμα σαν "ανταποκριση" από τις στιγμές σας στα νησιά! Roll Eyes

@ fraoulitsa:
Όλοι ωραία θα περάσουμε, χωρίς απαισιοδοξίες! keep faith και πάντα κάτι καλό μπορεί να προκύψει ακόμη κι εκεί που δεν το περιμένεις, κι αυτό είναι το ομορφότερο! Big Ups

Κυρ, 05 Ιούλ 2009 1:30 am

JJV
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Jan 27, 2009
24

Λοιπόν για διακοπές φέτος δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο αφού υπάρχει και το θέμα της δουλειάς. Βέβαια εργάζομαι στη Σύρο οπότε δεν πρέπει να παραπονιέμαι αφού τουλάχιστον είμαι σε νησί. Πάντως έχω στα υπ’ όψιν κανένα Σαββατοκύριακο Κουφονήσια και μάλλον μια εξόρμηση στην Ικαρία.

ΥΓ 1. Όσο για σένα φραουλίτσα και για όσους δεν έχουν κανονίσει κάτι γιατί δεν κανονίζετε κάτι με τους φίλους σας από το πανεπιστήμιο να πάτε κάπου όλοι μαζί το καλοκαίρι. Και αν έχουν κανονίσει όλοι έχετε υπ’ όψιν σας για τα προγράμματα των εθελοντών για το καλοκαίρι. Μέσω αυτών των προγραμμάτων μπορείς να πάς σχεδόν όπου θέλεις (από τα τροπικά δάση του Αμαζονίου μέχρι Ανταρκτική) με αντάλλαγμα λίγη εργασία. Κατά τ’ αλλά διαμονή και διατροφή παρέχονται και το καλύτερο σε τέτοια προγράμματα συμμετέχουν σε μεγάλο ποσοστό φοιτητές από κάθε γωνιά του πλανήτη.

ΥΓ 2. Υπάρχει και η άλλη λύση βέβαια αν και λίγο πιο extreme. Παίρνεις ένα σακίδιο με τα απολύτως απαραίτητα και φεύγεις έστω για ένα 2ήμερο. Προορισμός ; Εδώ είναι το καλύτερο φεύγεις απ’ το σπίτι με το σακίδιο στην πλάτη πηγαίνεις στον σταθμό και όπου σε βγάλει. Μην το βλέπετε σαν λύση απελπισίας αλλά σαν εμπειρία ζωής. Αξίζει να το κάνετε έστω και μία φορά τώρα που έχετε χρόνο γιατί μετά…..

Κυρ, 05 Ιούλ 2009 12:04 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

σε ευχαρστω για τις ωραιες συμβουλες σου, μακαρι να μπορουσα να τις υλοποιησω, αλλα δεν με αφηνουν οι γονεις μου να παω πουθενα..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
ειμαι μικρη ακομη(συμφωνα με αυτους για να παω μονη μου διακοπες)! και γω τα χα σκεφτει αυτα, εχω προσκλησεις να παω σε ολη την ελλαδα, αλλα δν με αφηνουν!

Τρι, 14 Ιούλ 2009 10:28 pm

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1625

Μήπως πρέπει εσύ να τους δείξεις ότι μεγάλωσες; Και στη Μυτιλήνη μόνη σου δε μένεις άλλωστε;

Σας γράφω από τη Σίφνο. Η δουλειά προχωράει καλά αλλά όχι όσο γρήγορα περιμέναμε και έτσι δεν ξέρουμε πότε θα πάμε στην Κίμωλο. Σε τρίτο νησί κατά πάσα πιθανότητα δε θα πάμε.
Μέχρι στιγμής έχω κάνει 2 μπάνια στη θάλασσα και 3 στη ντουζιέρα.

Τετ, 15 Ιούλ 2009 12:04 am

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

καταρχας χαιρομαι που οπου κι αν εισαι μπαινεις στο My! το αγαπας βλεπω!! Xeirokrotima
οσο γι αυτο που μου λες, επειδη οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι, η μανα μου εχει προσκοληθει πανω μας... γι αυτην αλλο ειναι η μυτιληνη αλλο εδω, ζω στο σπιτι της με τους κανονες της ετσι μου λεει. και επισης να ξερεις οτι για τους γονεις μας παντα παιδια ειμαστε...
και το αλλο, η μαμα μου ειναι παραδοσιακων αρχων και εχω περιορισμους σαν κοριτσι...( Rolling Eyes )

Δευ, 20 Ιούλ 2009 10:11 pm

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1625

Κατάλαβα.

Τελικά δε θα πάμε ούτε Κίμωλο. Κρίμα. Με ένα νησί θα τη βγάλουμε. (Πού ακούστηκε)
Θα γυρίσουμε νωρίτερα όμως. Τετάρτη φεύγουμε.

Τρι, 21 Ιούλ 2009 12:21 pm

mystery_orange
Γκουρού
Γκουρού

Apr 25, 2006
606

Σύφνος ωραία?Ελεγα να πάω?

Για πες δωμάτια ,μέρος, παραλίες ,μπαρ ,τιμές τι παίζει?Που να μείνω τι να κάνω κτλ...

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ΛΕΣΒΟΣ] Συντροφιά σε παιδιά για το κ...

από Gourgoures
Δημόσια συζήτηση: Αγγελίες - Προσφορές Απαντήσεις: 0

Δευ, 03 Ιούν 2013 9:28 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Συναυλίες στη Χίο - Καλοκαίρι 2009

από Irene
Δημόσια συζήτηση: ΧΙΟΣ Απαντήσεις: 3

Κυρ, 14 Ιούν 2009 9:47 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics