Ας μιλήσουμε για μουσική...

Τηλεόραση, Θέατρο, Cinema, Μουσική

Συγγραφέας Ας μιλήσουμε για μουσική...

Τρι, 24 Ιούν 2008 7:22 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

Hipisa
Έμπειρος
Έμπειρος

Sep 23, 2007
268

Οχι δεν εχο ακουσει κατι αλλα αμα ακουσω θα σου γράψω

ένα άλλο
Πρώτων γιατί κανονίζουν συναβλίες στο θέατρο βράχων αμα ξέρουν ότι δεν θα το λειτουργίσουν λόγο επισκευών?
Γιατι το εισητίρειο των sexpistols είναι 55 ευρώ? φοβερά πανκιά και αυτοί!

Τετ, 25 Ιούν 2008 9:09 am

JohNie
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 19, 2008
189
Τόπος: Larisa

Σωπα ρε....δινουν ακομη συναυλιες οι maiden??? πραγματικα θα αξιζει...

UP THE IRONS!

Παρ, 19 Σεπ 2008 3:21 pm

Cubilone
Έμπειρος
Έμπειρος

Jan 17, 2008
304

Όλοι ξέρουμε τους Chumbawamba απο το one hit wonder τους, το Tubthumping (I get knocked down, but I get up again κτλ). Αλλά εκτός απο αυτό το τραγούδι, δεν ακούγονται γενικά πολύ!

Εχώ κολλήσει άγρια με μερικά κομμάτια τους τον τελευταίο καιρό. Το ένα είναι το Pass It Along (http://www.youtube.com/watch?v=BuoFePufrSc, αγνοήστε το βίντεο, είναι το μόνο που βρήκα στο γιούτιουμπ! Poke Tounge). Αξίζει όλο το album WΥSIWYG, αλλά και άλλα που έχουν κάνει πιο ανεξάρτητα (χωρίς την πλάτη της ΕΜΙ δηλαδή, η οποία εξέδωσε το προηγούμενο και το Tubthumper).

Το συγκρότημα και οι στίχοι του είναι αρκετά έως πολύ αναρχικοί! Μπείτε και στο Homepage τους να διαβάσετε μερικές απόψεις τους, είναι ενδιαφέρον θα έλεγα! www.chumba.com

Σαβ, 20 Σεπ 2008 12:21 am

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5127

Cubilone έγραψε:
Εχώ κολλήσει άγρια με μερικά κομμάτια τους τον τελευταίο καιρό. Το ένα είναι το Pass It Along (http://www.youtube.com/watch?v=BuoFePufrSc, αγνοήστε το βίντεο, είναι το μόνο που βρήκα στο γιούτιουμπ! Poke Tounge).
Εναλλακτικά για να ακούσετε το τραγούδι: http://songza.com/z/sovtp4 (δείτε στο κάτω μέρος της σελίδας τα κουμπιά 'play'/'pause' κλπ! drink some beer

Σαβ, 20 Σεπ 2008 5:40 am

Cubilone
Έμπειρος
Έμπειρος

Jan 17, 2008
304

Έϋ! Καλό σαϊτ! Τηανξ Ινέρτια!!!

Ρίχτε μια ματιά και σε αυτό το βίντεο. Άλλο πολυαγαπημένο συγκρότημα, αλλά δεν είχα δει ποτέ το κλιπ αυτού του τραγουδιού (και έχει πλάκα!)

Τετ, 01 Οκτ 2008 11:10 am

Thanas
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 31, 2008
2

Cool Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για το θέμα που ανοίξατε. Εγώ με την σειρά μου θα ήθελα να σας προτείνω να ακούσετε τα παρακάτω τραγούδια

1) Radiohear - Jigsaw falling into place
www.myspace.com/radiohead (το 3 κομμάτι στο music player)

2) Depeche Mode - Personal Jesus

(το απόλυτο συγκρότημα και το απόλυτο κομμάτι για πολλούς αν σας αρέσει μην αρκεστείτε σε αυτό οι Depeche Mode έχουν απίστευτη δισκογραφία)

3) Hard Fi - Suburban Knights
http://www.hard-fi.com/media.php (τσεκάρετε και τα υπόλοιπα τραγούδια αξίζουν)

Και τέλος δεν θα μπορούσα να παραλείψω το συγκρότημά μου που ονομάζεται Fetameriganoi και το νέο μας τραγούδι ''other life'' το οποίο μπορείτε να το ακούσετε στο
www.myspace.com/fetameriganoi (είναι το πρώτο κομμάτι που θα παίξει). Περιμένω να μου πείτε την γνώμη σας για τις επιλογές μου

Παρ, 13 Μάρ 2009 12:00 am

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5127

Hello Thanas! Οι Depeche Mode είναι μερικά από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, αν και γενικώς έχω διάφορα ακούσματα... Πάντως, μια φίλη μου είναι τόσο fan που έχει τα πάντα από Depeche, κι είναι και κινητή...βιβλιοθήκη (!) γνωρίζει όλους τους τίτλους τραγουδιών τους!

by the way, Thanas, έχετε πλούσιο μουσικό ύφος... στο "other life" διέκρινα έντονα τα keyboards, αν και δεν είμαι κι ειδήμων, ωστόσο το λιγότερο που μπορώ να πω και να ευχηθώ είναι να έχετε πάντα μεράκι κι όμορφες δημιουργίες, με έμπνευση κι όρεξη!

keep up!
drink some beer Big Ups

Πεμ, 14 Μάϊ 2009 11:47 am

Dali_Doc
Γκουρού
Γκουρού

Mar 31, 2006
913

Ιnertia έγραψε:

Παράθεση:
Hello Thanas! Οι Depeche Mode είναι μερικά από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, αν και γενικώς έχω διάφορα ακούσματα... Πάντως, μια φίλη μου είναι τόσο fan που έχει τα πάντα από Depeche, κι είναι και κινητή...βιβλιοθήκη (!) γνωρίζει όλους τους τίτλους τραγουδιών τους!

Μπορεί να μας πει κάποιος που έβγαλε εισιτήριο τι έγινε με τη φετινή συναυλία των Depeche;; Sad

Πεμ, 14 Μάϊ 2009 12:08 pm

xaderfi
Γκουρού
Γκουρού

Jul 09, 2007
565

Μια ανακοίνωση σχετικά με την ακύρωση της συναυλίας...
Κρίμα πάντως... και για όσους πήγαν στη συναυλία και απογοητεύτηκαν και για τον καημένο τον τραγουδιστή...

Παράθεση:
Εκνευρισμό και απογοήτευση προσκλήθηκε το βράδυ της Τρίτης στο Terra Vibe όπου 30.000 θαυμαστές του συγκροτήματος Depeche Mode ενημερώθηκαν στην κυριολεξία την τελευταία στιγμή ότι η συναυλία ακυρώνεται λόγω ξαφνικής αδιαθεσίας του τραγουδιστή του σχήματος, Ντέιβ Γκάχαν.

Το συγκρότημα αναγκάστηκε να ακυρώσει και τις επόμενης προγραμματισμένες εμφανίσεις του στην Κωνσταντινούπολη, στη Ρουμανία και τη Βουλγαρία, ενώ πηγές αναφέρουν ότι ο Γκάαν, ο οποίος αρχικά μεταφέρθηκε εσπευσμένα σε ιδιωτική κλινική στην Αθήνα, θα μεταβεί στις ΗΠΑ για θεραπεία.

Παρά το γεγονός ότι δεν έχουν αποκαλυφθεί πολλές λεπτομέρειες για την κατάσταση της υγείας του Γκάαν το γαλλικό πρακτορείο ειδήσεων AFP αναφέρει ότι ο 47χρονος παρουσίασε συμπτώματα γαστρεντερίτιδα.

Αρχικά η διοργανώτρια εταιρεία της συναυλία ανακοίνωσε ότι ο τραγουδιστής ένιωσε έντονη αδιαθεσία στο καμαρίνι του και δεν ήταν δυνατό να παρουσιαστεί στη σκηνή, ενώ άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο πραγματοποίησης της συναυλίας την επόμενη ημέρα, δηλαδή χθες 13 Μαίου, κάτι το οποίο τελικά δεν ήταν δυνατό.

Παρά τις ελπίδες για γρήγορη ανάρρωση του τραγουδιστή και διεξαγωγή της συναυλίας, σύμφωνα με την ενημέρωση από το μάνατζμεντ του συγκροτήματος και τον επιβλέποντα ιατρό του τραγουδιστή, η κατάσταση της υγείας του δεν του το επέτρεψε.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το πρόγραμμα της συναυλίας είχε ξεκινήσει κανονικά με τους Motor και τους Puressense να ανοίγουν τη συναυλία, προτού γίνει η σχετική δυσάρεστη ανακοίνωση.

Παρόλα αυτά, η διοργανώτρια εταιρεία Didi Music ζητά από το κοινό να κρατήσει τα αποκόμματα των εισιτηρίων είτε για την είσοδό τους σε περίπτωση νέας ημερομηνίας, είτε για την εξαργύρωση αυτών σε περίπτωση οριστικής ακύρωσης.

Πέραν της ακύρωσης της συναυλίας στην Κωνσταντινούπολη στον «αέρα» φαίνεται πως βρίσκονται οι συναυλίες των Depeche στο Βουκουρέστι το Σάββατο και τη Σόφια τη Δευτέρα. Το τουρκικό ειδησεογραφικό πρακτορείο Anadolu μετέδωσε πληροφορίες ότι ο Ντέιβιντ Γκάαν θα μεταφερθεί για θεραπεία στις ΗΠΑ, συνεπώς θεωρείται αμφίβολη η διεξαγωγή των συναυλιών σε Ρουμανία και Βουλγαρία.

Ωστόσο, από τους υπευθύνους δημοσίων σχέσεων του γκρουπ στο Λονδίνο δεν έχουν δοθεί σχετικές πληροφορίες.

Επόμενοι σταθμοί για τους Depeche Mode θα ήταν η Σερβία, η Κροατία και η Πολωνία, ενώ η τελευταία συναυλία που έδωσαν ήταν την Κυριακή στο Τελ Αβίβ. Με την περιοδεία Tour of the Universe το συγκρότημα προωθεί το νέο του άλμπουμ με τίτλο Sounds of the Universe, έχοντας προγραμματίσει εμφανίσεις μέχρι τον Φεβρουάριο του 2010.

Πηγή: http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=13774&subid=2&...id=9435243

Παρ, 18 Σεπ 2009 4:24 pm

Cubilone
Έμπειρος
Έμπειρος

Jan 17, 2008
304

THE INCIDENT (a.k.a. THE MOUTZA)

Το καινούργιο album των Porcupine Tree είναι γεγονός! Κυκλοφόρησε πριν λίγες ημέρες και είναι πολύ καλή δουλειά. Οι PT μπορεί να αλλάζουν λίγο το στυλ τους απο δίσκο σε δίσκο αλλά δεν ξέρω πώς, καταφέρνουν να κρατάνε μια ομοιογένεια στην παραγωγή και στο άκουσμα.

Οι Porcupine Tree είναι ένα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και κατα την γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα κρυμένα μυστικά της σύγχρονης ροκ! Αγοράστε, κατεβάστε, κλέψτε, δεν με ενδιαφέρει, ακούστε τους!

Ένα απο τα καλύτερα κομμάτια του καινούργιου δίσκου (και στρατηγικά, το πιο ποπ-ίζον)

Ένα preview όλου του The Incident (σε στιλ ποτ-πουρί)

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Μουσική ομάδα - Συνάντηση: Σάββατο 6 ...

από Virginia
Συζήτηση: [ΡΟΔΟΣ] Μουσική Ομάδα Απαντήσεις: 1

Πεμ, 04 Δεκ 2014 12:45 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Μουσική πρόταση: Melancholy World

Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] Ραδιοφωνικός Σταθμός «Lofos Radio» Απαντήσεις: 1

Πεμ, 16 Μάϊ 2013 6:17 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Μουσική βάση

από diti
Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] «Lofos Radio» (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ) Απαντήσεις: 5

Τετ, 03 Απρ 2013 9:48 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ΛΕΣΒΟΣ] Μουσική Ομάδα - Μυτιλήνη (πρ...

από ersi
Συζήτηση: ΛΕΣΒΟΣ - Φοιτητικές Ομάδες Απαντήσεις: 2

Τετ, 07 Νοέ 2012 1:30 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ΣΑΜΟΣ] Μουσική Ομάδα

από sgep
Συζήτηση: ΣΑΜΟΣ - Φοιτητικές Ομάδες Απαντήσεις: 1

Πεμ, 20 Οκτ 2011 11:17 am Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics