Δημοσιεύσιμο ημερολόγιο

Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις

Συγγραφέας Δημοσιεύσιμο ημερολόγιο

Κυρ, 28 Αύγ 2011 2:03 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

Constanteins...
Γκουρού
Γκουρού

Feb 09, 2009
671
Τόπος: Volos, Magnesia

Αγαπητό δημοσιεύσιμο ημερολόγιο,

Αποφάσισα να σου γράψω δημόσια κάποιες σκέψεις μου και συναισθήματα, γιατί αυτήν τη στιγμή νιώθω μελαγχολία και ένιωσα την ανάγκη να δώσω την ευκαιρία και σε άλλα άτομα που θέλουν να γράψουν κάτι από τα εσώψυχά τους, με σεβασμό στον αναγνώστη (πρωτίστως) και προς το άτομό του.

Καλοκαίρι 2011. Ένα παράξενο και περίεργο καλοκαίρι. Μια περίοδος που αφιέρωσα στο διάβασμα κατά κύριο λόγο και στην προσπάθεια να μην είμαι ελέφαντας. Πήγα διακοπές στον Πλαταμώνα (πληροφορίες εντός) σε ένα ξενοδοχείο 4 αστέρων. Ωραία η πισίνα. Ωραίο το κτήριο. Μην νομίζετε ότι είχα και τα πολλά λεφτά και επέλεξα το ξενοδοχείο με τα αστέρια το πολλά. Να 'ναι καλά ο κοινωνικός τουρισμός.

Τώρα μου έμειναν λίγες μέρες μέχρι να ξεκινήσει η εξεταστική. Αυτή η μαύρη εξεταστική που με έκανε να διαβάζω από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο Βόλο. Θα μπορούσα να ασχοληθώ με πιο προσωπικά πράγματα. Αλλά θα μου πει κάποιος άλλος "Καλά να πάθεις. Όποιος δεν διαβάζει στην εξεταστική του Ιουνίου, θα διαβάζει όλο το καλοκαίρι. Φάτα τώρα!" Για κάποια πράγματα δεν φταίω εγώ. Για κάποια άλλα, καλά να πάθω. Χρωστάω και ένα μάθημα 4 φορές και δεν ξέρω πως θα τα πάω σ' αυτήν την εξεταστική. Αν δεν περάσω αυτό το μάθημα στην παρούσα εξεταστική, θα πάω να φουντάρω...δεν πάει άλλο με αυτήν την κατάσταση.

Το κεφάλι μου, το μυαλό μου...δεν με βοηθάει! Δεν μπορώ να θυμηθώ πράγματα απ' έξω. Τώρα νοιώθω καλύτερα όμως γιατί διάβασα περισσότερα πράγματα και τα θυμάμαι κάπως πιο εύκολα με τον τρόπο που τα διάβασα.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω τώρα. Μπορεί να έκανα κακώς που έγραψα τα παραπάνω, μπορεί και το αντίθετο. Δεν ξέρω. Σ' αυτόν το θεματικό χώρο, μπορεί ο καθένας να γράψει ότι θέλει, την ώρα που του έρθει.

-Ευχαριστώ για το χρόνο σου δημοσιεύσιμο ημερολόγιο!

Δευ, 29 Αύγ 2011 11:37 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

melaki
Έμπειρος
Έμπειρος

Aug 24, 2008
289
Τόπος: corfu

Σου έχω πει χιλιάδες φορές πως αυτό που κάνεις είναι λάθος!!!Ένας άνθρωπος έχει ανάγκη και την ξεκούραση!Εσύ όλο το καλοκαίρι είσαι μέσα και διαβάζεις!!!Δεν σου λέω να μην διαβάσεις,απλά να κοιτάξεις και λίγο την υγεία σου!!Γιατί αν αυτή την παραμελείς μετά ούτε εξεταστική δεν θα μπορείς να γράψεις!!!!Ο ανθρώπινος οργανισμός έχει και τα όρια του...!Δεν υπάρχει λόγος να τα εξαντλείς!!!Γιατί η κούραση μπορεί να έχει επίπτωση και στην απόδοσή σου!
Η υγεία πάνω απο όλα!!!!

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις προβολή της ταινίας "Το Ημερολόγ...

από maximos
Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] Κινηματογραφική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Τετ, 16 Μάρ 2016 2:31 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Οδηγοί Σπουδών & Ωρολόγιο Πρόγραμ...

από sgep
Συζήτηση: Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Γενικά θέματα Απαντήσεις: 6

Πεμ, 22 Σεπ 2011 10:48 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Έναρξη χειμερινού εξαμήνου - Ακαδημαϊ...

από inertia
Συζήτηση: Το Χρονοντούλαπο Απαντήσεις: 0

Παρ, 11 Σεπ 2009 11:05 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Μια ιδέα: Ημερολόγιο γενεθλίων!!

από Maraki
Συζήτηση: Idea Pool - Ιδέες, Προτάσεις, mini-Projects Απαντήσεις: 0

Παρ, 15 Σεπ 2006 10:46 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις μια ιδέα: Ημερολόγιο Έτους!!

από inertia
Συζήτηση: Art Pad - Δημιουργίες για το MyAegean Απαντήσεις: 12

Κυρ, 04 Σεπ 2005 10:18 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics