Τι μου την σπάει ε....Τι να πρωτοπώ?

Φοιτητική Ζωή

Φτάνει το μηνιάτικο για τον μήνα?
οοοοοουυυυυ...άνετα...
5%
 5%  [ 1 ]
ε,κουτσά στραβά βγαίνει ο μήνας
47%
 47%  [ 8 ]
το μηνιάτικο για τον μήνα?το μηνιάτικο για την 2η βδομάδα να λες καλύτερα
47%
 47%  [ 8 ]
Σύνολο Ψήφων : 17

Συγγραφέας Τι μου την σπάει ε....Τι να πρωτοπώ?

Τετ, 14 Δεκ 2005 11:30 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

ptzivras
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Nov 23, 2005
70
Τόπος: Athens/Kefalonia

Μου την σπάει λοιπόν που διανύω τον τρίτο χρόνο στο νησί και ακόμα δεν έχω καταφέρει με την διαχείρηση των έουρων! Για ακόμη μια φορά (και ο μήνας έχει 15!!!) Έφαγα το μηνιάτικο μου!..Το θετικό βέβαια είναι οτι παρασκευή φεύγω απο το νησί οπότε θα είμαι άφραγκος μόνο για δύο μέρες...πάλι καλά! Cool

Παραθέτω και ένα δημοψήφισμα για να δώ αν τελικά είμαι ο μόνος σπάταλος!

Πεμ, 15 Δεκ 2005 12:10 am

JonnyCycler
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Aug 12, 2005
94
Τόπος: Athens

Happy Happy Happy
Όλοι μας νομίζω ότι έχουμε βρεθεί σε αυτή τη θέση!
Εγώ μια φορά δεν είχα λεφτά να γυρίσω Αθήνα ούτε καν με το καράβι, παρά μόνο 3-4 ευρώ και μαζί με ένα φιλαράκι (εξίσου άφραγκος κι αυτός) αποφασίσαμε να βγάλουμε εισητήριο για το πρώτο λιμάνι που πιάνει το καράβι απο Σάμο δηλαδή τους φούρνους αν θυμάμαι καλά...ε και πήγαμε Πειραιά!
Το παράλογο ήταν ότι μπαίνοντας στο καράβι ο ελεκτής των εισιτηρίων μας ρωτάει αν είμαστε ομάδα ποδοσφαίρου και εμείς του απαντήσαμε καταφατικά έχοντας μπαγκάζια 30 κιλών ο καθένας. Νομίζω ότι κάτι είχε ψιλιαστεί ο τύπος αλλά εν τέλει την βγάλαμε καθαρή! Very Happy

....και πολλές άλλες παρόμοιες τραγελαφικές καταστάσεις υπήρξαν και θα επακολουθήσουν στο μέλλον από ότι μπορώ να φανταστώ!

Σαβ, 17 Δεκ 2005 5:30 am

zero_tolerance
Έμπειρος
Έμπειρος

Mar 20, 2005
349

Γυναίκες tzivra ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!! ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ!!!!!!!!!!! Mad

Κυρ, 08 Ιαν 2006 5:39 pm

ceyd
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Sep 26, 2005
24
Τόπος: Αθήνα

Εφόσον φιλαράκο μου σου τη σπάνε οι γυναίκες, σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά μαζί τους!!!
Μάλλον δεν ξέρεις να τις χειρίζεσαι σωστά και σε ενδιαφέρουν καθαρά και μόνον επιφανειακά θέματα!
Αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα, η άποψή σου θα ήταν πιο συγκεκριμένη και σοβαρή!
Σου προτείνω λοιπόν να εγκαταλείψεις το σπόρ, πρώτα απο όλα για να μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου και έπειτα για να μην πληγώσεις κόσμο... Poke Tounge

Κυρ, 08 Ιαν 2006 9:13 pm

Shiroi_Kumo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Mar 20, 2005
77

ceyd έγραψε:
Εφόσον φιλαράκο μου σου τη σπάνε οι γυναίκες, σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς ποτέ ξανά μαζί τους!!!
Μάλλον δεν ξέρεις να τις χειρίζεσαι σωστά και σε ενδιαφέρουν καθαρά και μόνον επιφανειακά θέματα!
Αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα, η άποψή σου θα ήταν πιο συγκεκριμένη και σοβαρή!
Σου προτείνω λοιπόν να εγκαταλείψεις το σπόρ, πρώτα απο όλα για να μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου και έπειτα για να μην πληγώσεις κόσμο... Poke Tounge

meh, vasika egw katalava k kala oti tou trwne ta lefta or sth. nomizw oti o titlos einai psilotsiou se sxesh me to ypoloipo, sorry gia ta greeklish, alla nystazw

Τρι, 10 Ιαν 2006 2:02 pm

Nastajia
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Sep 30, 2005
41

Καλά βρε zero_tolerance χαλάρωσε και λιγάκι!! Αντίδραση στην αντίδραση δεν βγαίνει και τίποτα τις περισσότερες φορές, άσε που δε βοηθάν και οι βολές - προσβολές μεταξύ μας, και γενικότερα σε ένα διάλογο (μια τέτοια εντύπωση έχω....). Αλλά προφανώς δε σε χαρακτηρίζει η ανεκτικότητα, αν κρίνω από το ψευδώνυμο που χρησιμοποιείς!! Happy .. Αναρχία μου μυρίζεται... κάνω λάθος;;; ... τεσπά, δεν έχει σημασία....

Τεσπά, εμένα μου τι σπάει να κάνω πράγματα μόνο και μόνο επειδή πρέπει να τα κάνω, ακόμα και αν τα θεωρώ παντελώς μα παντελώς βλακώδη, μόνο και μόνο γιατί αυτά αποτελούν βασικές προΰποθέσεις για να πετύχω ένα στόχο ή για κάποιο σκοπό που με ενδιαφέρει... Αυτό έχει και σχέση, λιγάκι, με την εξουσία που ανέφερε ο zero_tolerance. Όσοι έχετε δουλέψει θα το έχετε καταλάβει... Αναγκάζεσαι να κάνεις συμβιβασμούς για να μην σε απολύσουν, για να μην κάνεις κακή εντύπωση κ.ά Στη σχολή, αναγκάζεσαι να κάνεις εργασίες που πραγματικά δε βρίσκεις κανένα νόημα.... Ας μας εξηγούσαν μόνο το γιατί και να το τεκμηρίωναν πειστικά, όχι τα κλασσικά επιχείρηματα: "Γιατί έτσι πρέπει" ή "Γιατί τώρα είσαι μικρός και δεν μπορείς να καταλάβεις" ή "Γιατί εγώ ξέρω και συ ακόμα όχι" (πόσο μου τι σπάνε οι αυθεντίες!!!)...
Αλλά τι να κάνεις... Life is a piece of s**t sometimes.... Θέλω να πιστεύω ότι χρειάζονται και οι συμβιβασμοί μόνο και μόνο ως δείγμα προσαρμοστικότητας, πράγμα που το βρίσκω θετικό!

Τρι, 10 Ιαν 2006 3:01 pm

zero_tolerance
Έμπειρος
Έμπειρος

Mar 20, 2005
349

Confused Άσε την αναρχία για τους ψαγμένους (όχι πως εγώ είμαι) Happy . Έχει βιαστεί τελείως η λέξη αυτή και φτάνουμε σε σημείο να αποκαλούνται "αναρχικοί" οι μπαχαλιάριδες, τα χουλιγκάνια κτλ... αμφιβάλω για το πόσοι πλέον γνωρίζουν πως ο "αναρχικός" έχει αρχές και όχι αρχηγούς. Anyway μεγάλο κεφάλαιο και ακόμα το ψάχνω.

Παράθεση:
Θέλω να πιστεύω ότι χρειάζονται και οι συμβιβασμοί μόνο και μόνο ως δείγμα προσαρμοστικότητας, πράγμα που το βρίσκω θετικό!

Το βρίσκεις θετικό να προσαρμόζεις τη ζωή σου σε ένα κόσμο που...
Παράθεση:
Αναγκάζεσαι να κάνεις συμβιβασμούς για να μην σε απολύσουν, για να μην κάνεις κακή εντύπωση κ.ά Στη σχολή, αναγκάζεσαι να κάνεις εργασίες που πραγματικά δε βρίσκεις κανένα νόημα.... Ας μας εξηγούσαν μόνο το γιατί και να το τεκμηρίωναν πειστικά, όχι τα κλασσικά επιχείρηματα: "Γιατί έτσι πρέπει" ή "Γιατί τώρα είσαι μικρός και δεν μπορείς να καταλάβεις" ή "Γιατί εγώ ξέρω και συ ακόμα όχι" (πόσο μου τι σπάνε οι αυθεντίες!!!)...
;;;

Και δεν είναι μόνο αυτά που προφανώς και δικαιολογιμένα, μέχρι ενός σημείου, αφορούν τον εαυτό σου. Είναι και άλλα πολύ πιο σοβαρά. Θέλεις να συμβιβαστείς και να γίνεις μια ακόμα πτυχιούχος αναγκασμένη να καλύπτει για μια ζωή τα εργασιακά κενά τον αφεντικών, ανθρώπων που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, αν ακολουθήσεις την αλυσίδα, κρύβονται πίσω απο τα μεγαλύτερα εγκλήματα της ανθρωπότητας; Να δουλεύεις γι'αυτούς και να κάνεις την πάπια την ίδια ώρα που ήπειροι ολόκληρες όπως η Αφρική, τα 2/3 της Ασίας ή η Λατινική Αμερική ζουν επι το πλείστον στην ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ; Και να συμβιβάζεσαι; Την ίδια ώρα που ο στρατός των πολυεθνικών και του κεφαλαίου (το ΝΑΤΟ καλέ!) φροντίζει για την "ονειρική" ιδέα της παγκοσμιοποίησης; κτλ κτλ κτλ για ώρες θα μπορούσα να γράφω και ούτε που μου περνά απο το μυαλό να αναφερθώ συγκεκριμένα στο ΕΘΝΟΣ (πρόβατααααα) μας....

Συγνώμη, αλλά εγώ δε θέλω να γίνω συμμέτοχος σε όλα αυτά. Δεν ξέρω τι καταφέρνουν ακριβώς μερικοί με τις μολότοφ και τα γιούργια... αλλά οι ιδέες μου δε θα αλλάξουν και όσο μπορώ τις εφαρμόζω.
Απο την άλλοι, λιγότεροι απο τους ελάχιστους (αν είσαι ατυχή και συναντήσεις κανέναν) θα σε κατακρίνουν γιατί απλά κοίταξες τον εαυτούλη σου, έφτιαξες τη ζωούλα σου και έκανες τα παιδιά σου μέλη της κοινωνίας των αφεντικών, αλλά κάποιες φορές αν δε γίνεις ζώο σαν τους περισσότερους κάποιες φορές θα σε νοιάζει.

Αυτάααααααααα... ας μιλήσουμε για τον ΟΦΗ τώρα Poke Tounge Poke Tounge Poke Tounge (πλάκα κάνω)

Τρι, 10 Ιαν 2006 3:26 pm

Nastajia
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Sep 30, 2005
41

Δεν έχεις καθόλου άδικο γι'αυτά που μου καταλογίζεις... λες να μην τα έχω συνειδητοποιήσει;; Ναι, δεν διαφωνώ, είμαι μια εφησυχασμένη 23χρονη, έρμαιο των μεγάλων δυνάμεων και όχι μόνο....
Θες να ανοίξουμε ένα τέτοιο θέμα;;; Ξεφεύγει από τον τίτλο του παρόντος post....

Τρι, 10 Ιαν 2006 4:31 pm

zero_tolerance
Έμπειρος
Έμπειρος

Mar 20, 2005
349

Να ανοίξουμε θέμα για να μου λες ότι "είμαι μια εφησυχασμένη 23χρονη, έρμαιο των μεγάλων δυνάμεων και όχι μόνο.... ";
Ε δε νομίζω να έχεις και τίποτα αλλο να πεις....
Ας το να μη σκοτιζόμαστε τζάμπα.

Τετ, 11 Ιαν 2006 7:33 pm

Nastajia
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Sep 30, 2005
41

Poke Tounge .... σωστά, τι άλλο να προσθέσω! Άντε λοιπόν, σου εύχομαι καλή συνέχεια στην επανάστασή σου ή όπως θες πες το... Εύχομαι πραγματικά να μην απογοητευτείς από το πόσο άκαρπη μπορεί να αποβεί μερικές φορές.. ακόμα και αυτές οι αποτυχημένες προσπάθειες να σου δώσουν δύναμη να συνεχίσεις... ό,τι καταφέρεις ή όχι εδώ είμαστε τα εφησυχασμένα πλάσματα σαν και μένα να σ'ακούσουμε να μας λες τις προσωπικές σου οπτασίες...που ξέρεις καμιά φορά τι γίνεται!!!! Smile
CU

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Πρόσφατες συζητήσεις - topics