Χρειάζομαι επειγόντως κάποιο να μου ανοίξει τα μάτια :)

Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις

Συγγραφέας Χρειάζομαι επειγόντως κάποιο να μου ανοίξει τα μάτια :)

Τρι, 02 Αύγ 2011 3:17 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

nasiaChios
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 02, 2011
7

Ελπίζω να καταλάβει κάποιος τι συνέβηκε γιατί εγώ έχω καταμπερδευτεί!!!! Όταν επισκέφτηκα τελευταία φορά τη ξαδέρφη μου στη Χαλκιδική είχαμε βγει σε ένα μπαράκι κι εκεί τον είδα.. Κόλλησα αμέσως με τα μάτια του.. Εγώ έχω μια μακροχρόνια σχέση αλλά λίγο φλερτ ποτέ δε βλάπτει (εWink και όταν κατάλαβα ότι το ενδιαφέρον ήταν αμοιβαίο τον πλησίασα και του μίλησα. Από εκεί κι έπειτα όμως ξεκίνησαν ίσως οι ωραιότερες μέρες των διακοπών μου! Δεν το περίμενα, γιατί δεν είναι κανένα παιδάκι, αλλά ήταν τόσο ευγενικός και τρυφερός μαζί μου χωρίς να με πιέσει για τίποτα.. Όταν γύρισα Χίο μιλούσαμε συχνά και μου έλεγε συνέχεια πόσο πολύ ανυπομονεί να με ξαναδεί. Γι' αυτό και όταν επισκέφτηκα ξανά τη ξαδέλφη μου βγήκαμε με την πρώτη ευκαιρία. Και αυτή τη φορά δεν ήθελα να γίνει κάτι παραπάνω και νόμιζα ότι ήταν και γι' αυτόν αρκετή η παρέα μου. Όμως από την επόμενη μέρα απέφευγε (πάντα ευγενικά) να ξαναβγούμε και μέτά όταν γύρισα Χίο δεν είχαμε καμιά επαφή. Εγώ αναρωτιέμαι αν υποκρινόταν ότι του αρέσει τόσο να είναι μαζί μου μόνο και μόνο για να με ρίξει στο κρεβάτι. Πραγματικά δε μου φάνηκε τέτοιος άνθρωπος, ούτε και πιστεύω ότι δε θα μπορούσε απλούστατα να βρει κάποια για να περάσει καλά, Happy παρά να αφιερώνει τόσο χρόνο σε μένα αμα δεν του άρεσε η παρέα μου.. Πραγματικά με έχει στεναχωρέσει.. και επιπλέον δεν ξέρω αν πρέπει τώρα που θα ξαναπάω να του στείλω μήνυμα..

φλερτ και μετά? -- τί συμβαίνει; [συμβουλή κάποιος;]

Τρι, 02 Αύγ 2011 7:27 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

αφου εχεις μακροχρονια σχεση, τι σε νοιαζει ο αλλος!
ξεχνα τον και επικεντρωσου εκει!!!
κακο ειναι το φλερτ!!!!

Τρι, 02 Αύγ 2011 7:37 pm

Supersonic
Γκουρού
Γκουρού

Aug 29, 2009
541

Fraoulitsa καλά που το είπες πλαγίως και με τρόπο γιατί αμα μιλούσα εγώ .........

Τρι, 02 Αύγ 2011 7:39 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

δεν υπαρχει πλαγιως και μετωπικα!!! αν εχουμε εναν ανθρωπο να αγαπαμε, ειμαστε μαζι του!! δεν μας νοιαζουν αλλοι!!
σορρυ που ειμαι καθετη, αλλα ταπεινη μου αποψη ειναι αυτη!

αρα δεν χρειαζεσαι καποιον να σου ανοιξει τα ματια!!!

Τρι, 02 Αύγ 2011 8:33 pm

nasiaChios
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 02, 2011
7

ΟΚ ας πούμε ότι λέω ψέματα πως έχω σχέση γιατί έτσι δικαιολογώ κάποια πράγματα που κάνω..ή μάλλον που δεν κάνω.. Μπορείτε να με βοηθήσετε με τα υπόλοιπα;;;

Τρι, 02 Αύγ 2011 8:35 pm

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1672
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

Χρειάζεται, γιατί δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα. Από την περιγραφή της είναι όλα ξεκάθαρα και μόνο αυτή δεν καταλαβαίνει:

1. Αφού εσύ τον πλησίασες πρώτη για φλερτ, από πού κι ως που νόμιζες ότι μετά από τόσο καιρό αυτός θα ήθελε μόνο παρέα;
(Αν κάποιος όντως ήθελε μόνο παρέα θα έλεγες ότι είναι βλάκας που δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι ενδιαφέρεσαι)

2. Γιατί αναρωτιέσαι αν υποκρινόταν μόνο και μόνο για να σε ρίξει στο κρεβάτι; Δηλαδή για σένα τα μόνα πιθανά ενδεχόμενα είναι είτε να θέλει μόνο παρέα είτε μόνο σεξ;
Το ενδεχόμενο να ενδιαφερόταν πραγματικά (και γι' αυτό το λόγο ήταν τρυφερός και ανυπομονούσε να σε ξαναδεί) δε σου πέρασε καθόλου από το μυαλό;

3. Όταν κατάλαβε ότι δεν ενδιαφέρεσαι, ναι, απέφυγε να σε ξαναδεί γιατί προφανώς δε γινόταν από τη στιγμή που χάθηκαν οι ελπίδες του να συνεχίσετε να βγαίνετε και να είναι χαρούμενος σαν να μη συνέβη τίποτα.
Έκανε λοιπόν αυτό που είπες ότι μπορούσε να κάνει: Αποφάσισε να μη χάνει άλλο χρόνο μαζί σου και να βρει κάποια άλλη που θα τον αγαπάει.

4. Αυτό που σου λέει η φραουλίτσα.

Τρι, 02 Αύγ 2011 9:20 pm

nasiaChios
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 02, 2011
7

e3iswsi θα απαντούσες το ίδιο άμα ήξερες ότι την τελευταία φορά προσπάθησε να προχωρήσει και τον σταμάτησα;

Τρι, 02 Αύγ 2011 9:51 pm

e3iswsi
Γκουρού
Γκουρού

May 07, 2009
1672
Τόπος: βιβλίο μαθηματικών

αυτό έγραφες τόση ώρα;

Απαντώ πάντα ανάλογα με τα στοιχεία που έχω στη διάθεσή μου, στην προκειμένη περίπτωση αυτά που μας είπες.

Αυτό που λες τώρα δεν το είχες πει πριν. Αντίθετα μας είπες ότι ήταν πάντα πολύ ευγενικός.
Δεν μπορώ όμως να πω κάτι πάνω σ' αυτό, καθώς δε γνωρίζω ούτε τί κίνηση έκανε ακριβώς, ούτε τί είχε προηγηθεί (σε λόγια και κινήσεις και από τους δυο σας) και πήρε αυτό το θάρρος, ούτε πώς αντέδρασε μόλις τον σταμάτησες.

Εσύ από πλευράς σου του είχες πει εξ' αρχής ότι έχεις σχέση; Αν όχι, ισχύει ακόμα η προηγούμενη απάντησή μου. Ειδικά το [1].

Όσο γι' αυτό:
nasiaChios έγραψε:
ΟΚ ας πούμε ότι λέω ψέματα πως έχω σχέση γιατί έτσι δικαιολογώ κάποια πράγματα που κάνω..ή μάλλον που δεν κάνω.. Μπορείτε να με βοηθήσετε με τα υπόλοιπα;;;

Να μη λες ψέμματα γιατί με τα ψέμματα πληγώνεις όσους σ' αγαπούν αληθινά.

Τρι, 02 Αύγ 2011 9:59 pm

Supersonic
Γκουρού
Γκουρού

Aug 29, 2009
541

Fraoulitsa respect !
e3iswsi the analyzer πάλι respect xD
nasiaChios μην πὠ τί μου θυμίζεις !

Τρι, 02 Αύγ 2011 10:12 pm

nasiaChios
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Aug 02, 2011
7

Supersonic έγραψε:

nasiaChios μην πὠ τί μου θυμίζεις !

Δε λες μήπως με βοηθήσεις; Smile

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Χρειάζομαι την βοήθειά σας....

από lililou
Συζήτηση: Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις Απαντήσεις: 0

Κυρ, 15 Απρ 2018 9:52 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Η Microsoft θα αποσύρει το Messenger ...

από inertia
Συζήτηση: Υπολογιστής, Πληροφορική, Internet Απαντήσεις: 3

Πεμ, 26 Δεκ 2013 1:14 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Όταν απομακρύνουμε κάποιο σημαντικό π...

από krinos
Συζήτηση: Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις Απαντήσεις: 12

Πεμ, 05 Μάϊ 2011 10:09 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Το κορίτσι με τα κρυστάλλινα μάτια (ε...

Συζήτηση: Τηλεόραση, Θέατρο, Cinema, Μουσική Απαντήσεις: 3

Τρι, 24 Ιούν 2008 9:32 am Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics