chat room #myaegean (IRC)

Idea Pool - Ιδέες, Προτάσεις, mini-Projects

Συγγραφέας chat room #myaegean (IRC)

Κυρ, 27 Φεβ 2005 10:53 am
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5118

Το δωμάτιο Συζητήσεων #MYaegean στο GRnet λειτουργεί εδώ και καιρό, και είναι ένας ακόμη χώρος ζωντανής κι άμεσης επικοινωνίας για τους φίλους εδώ!

Είτε ανήκετε είτε όχι στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου, μέσα στο χώρο αυτό μπορείτε να βρείτε φίλους και γνωστούς, να μιλήσετε ελεύθερα ή και να προβληματιστείτε!

Αξιόλογες αναφορές από συζητήσεις ή κάποιο άλλο θέμα θα γίνονται και μέσα στην κητηγορία εδώ, έτσι ώστε οι συζητήσεις να συνεχίζονται και στα λημέρια του Forum, πέραν του IRC!!

Ας Επικοινωνήσουμε λοιπόν!!

Έγινε επεξεργασία από τον/την inertia στις Σαβ, 12 Απρ 2008 11:49 pm, 1 φορά

Παρ, 25 Μάρ 2005 9:23 pm

Shiroi_Kumo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Mar 20, 2005
77

Βασικά δεν βλέπω και πολύ προσέλευση. Με ένα μουγκό μποτ είμαι Rolling Eyes

Παρ, 25 Μάρ 2005 10:54 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5118

Παράθεση:
Βασικά δεν βλέπω και πολύ προσέλευση. Με ένα μουγκό μποτ είμαι

Φίλε μου, αυτό όντως ισχύει και πρέπει να βρούμε λύσεις! Ο φίλος oxin_Rain από Σάμο το έχει φροντίσει το θέμα του bot και σε κάποια φάση συζητήθηκε πολύ σύντομα λόγω έλλεψης χρόνου το ότι δεν έχει κίνηση το room. Πρέπει να γίνουν πιο ενεργές κινήσεις για να πούμε πως γίνεται κάτι! Η κύρια ομάδα ανάπτυξης προσπαθούμε να σκεφτούμε αυτήν την περίοδο παράλληλα πολλά πράγματα, γι'αυτό και κάνουμε εκκλήσεις για ιδέες, συμμετοχές και προσωπικές πρωτοβουλίες, σε συνεργασία βέβαια από κοινού!

Το room πρέπει να προωθηθεί κι άλλο, αυτό είναι ένα θέμα. Τι μπορούμε να προτείνουμε ίσως?
Αν υπάρχουν ιδέες, όπως π.χ αφίσες ή κάτι άλλο, στείλε, είναι ευπρόσδεκτες!

Σαβ, 26 Μάρ 2005 7:11 pm

Shiroi_Kumo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Mar 20, 2005
77

inertia έγραψε:
Φίλε μου, αυτό όντως ισχύει και πρέπει να βρούμε λύσεις! Ο φίλος oxin_Rain από Σάμο το έχει φροντίσει το θέμα του bot και σε κάποια φάση συζητήθηκε πολύ σύντομα λόγω έλλεψης χρόνου το ότι δεν έχει κίνηση το room. Πρέπει να γίνουν πιο ενεργές κινήσεις για να πούμε πως γίνεται κάτι! Η κύρια ομάδα ανάπτυξης προσπαθούμε να σκεφτούμε αυτήν την περίοδο παράλληλα πολλά πράγματα, γι'αυτό και κάνουμε εκκλήσεις για ιδέες, συμμετοχές και προσωπικές πρωτοβουλίες, σε συνεργασία βέβαια από κοινού!

Το πόστ δεν έγινε με στόχο να κατηγορήσω, αλλά να επισημάνω την κατάσταση. Το bot βασικά δεν βλέπω να τρέχει scriptάκια, να έχει έστω κάποιο υποτιπώδες on join μύνημα.

inertia έγραψε:
Το room πρέπει να προωθηθεί κι άλλο, αυτό είναι ένα θέμα. Τι μπορούμε να προτείνουμε ίσως?
Αν υπάρχουν ιδέες, όπως π.χ αφίσες ή κάτι άλλο, στείλε, είναι ευπρόσδεκτες!

Δώσε λίγο χρόνο και θα σου στείλω κάτι. Απλά έχω κάτι τρεξίματα αυτή την περίοδο

Σαβ, 26 Μάρ 2005 11:59 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5118

Παράθεση:
Το πόστ δεν έγινε με στόχο να κατηγορήσω, αλλά να επισημάνω την κατάσταση. Το bot βασικά δεν βλέπω να τρέχει scriptάκια, να έχει έστω κάποιο υποτιπώδες on join μύνημα.

Δεν το πήρα ως κατηγορία φίλε μου, ελπίζω να μην με παρεξήγησες!
Το scipt, απ'όσο είδα δουλεύει με το !seen δηλαδή, αν βάλεις !seen nick όπου nick το nick κάποιου χρήστη, αυτό σου λέει πότε μπήκε. Απ'όσο μου είχε πει ο φίλος oxin_rain, έχει μερικά προβληματάκια, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω πολλή εμπειρία και δεν ασχολούμαι πολύ με αυτά! Όποιος λοιπόν έχει κι άλλες προτάσεις είτε μέσα, είναι ευπρόσδεκτος!

Παράθεση:
Δώσε λίγο χρόνο και θα σου στείλω κάτι. Απλά έχω κάτι τρεξίματα αυτή την περίοδο

Οκ, κι εμείς πνιγόμαστε πολύ τώρα, μην ανησυχείς! Απλά θα είμαστε in touch από εδώ!!
Thanx για το οτιδήποτε! Smile

Δευ, 26 Σεπ 2005 10:17 am

Angl
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Apr 14, 2005
29

Και στη Ρόδο υπάρχουν κάποια προβλήματα με το chat. Λέει συνέχεια πως δε μπορεί να μας συνδέσει, εδώ και αρκετούς μήνες. Εγώ όμως δε ξέρω απ'αυτά οπότε σαν άλλη Πηνελόπη θα περιμένω να λυθεί το θέμα Shocked

Δευ, 26 Σεπ 2005 3:17 pm

ForzaInter
Έμπειρος
Έμπειρος

Jun 04, 2004
241

Παίδες έχω φτιάξει κανάλι σε ένα άλλο δίκτυο, το HellenicNet, που λέγεται #Pirates! Έχουμε ιστοσελίδα και όλα τα σχετικά και μαζεύεται αρκετός κόσμος θα έλεγα Smile . Αν θέλετε περάστε μια βόλτα να τα πούμε online! Μπορείτε να συνδεθείτε στο HellenicNet πατώντας στο ίδιο παράθυρο mirc
/server -m unreal.irc.gr
ή
/server -m nemesis.irc.gr
ή
/server -m matrix.irc.gr

Γιάννη αν θες κάντο remove Poke Tounge

Τρι, 27 Σεπ 2005 12:31 am

ForzaInter
Έμπειρος
Έμπειρος

Jun 04, 2004
241

Λοιπόν υπάρχει κίνδυνος παρεξήγησης Rolling Eyes , οπότε διευκρινίζω τους λόγους του παραπάνω post:

Δεν ήθελα να διαφημίσω το κανάλι μου, ούτε το άλλο δίκτυο, και ούτε να "κλέψω" τον κόσμο από το #myaegean. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι τις λίγες φορές που μπάνω στο #myaegean, υπάρχουν από ένα έως κανένα άτομα Confused Οπότε, ίσως πολλοί που μπαίνουν στο κανάλι, δε βρίσκουν κανένα άτομο παρών και την κάνουν με ελαφρά... Κατά συνέπεια, είναι σπάνιο το φαινόμενο να βρεις άτομα για να συζητήσεις!
Αντίθετα, στο κανάλι μου(βλέπε παραπάνω post) υπάρχουν σχεδόν τις περισσότερες ώρες άτομα, οπότε τα παιδιά που θα θέλαν να κάνουν μια online συζήτηση, εάν δεν είμαι εγώ π.χ. (το ίδιο nick έχω), να κάθονται και να μην φεύγουν. Έτσι ίσως μπορέσει να γίνει κάποια στιγμή μάζωξη των παιδιών του Παν. Αιγαίου!

Πεμ, 06 Οκτ 2005 8:14 am

Shiroi_Kumo
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Mar 20, 2005
77

ForzaInter έγραψε:
Λοιπόν υπάρχει κίνδυνος παρεξήγησης Rolling Eyes , οπότε διευκρινίζω τους λόγους του παραπάνω post:

Δεν ήθελα να διαφημίσω το κανάλι μου, ούτε το άλλο δίκτυο, και ούτε να "κλέψω" τον κόσμο από το #myaegean. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι τις λίγες φορές που μπάνω στο #myaegean, υπάρχουν από ένα έως κανένα άτομα Confused Οπότε, ίσως πολλοί που μπαίνουν στο κανάλι, δε βρίσκουν κανένα άτομο παρών και την κάνουν με ελαφρά... Κατά συνέπεια, είναι σπάνιο το φαινόμενο να βρεις άτομα για να συζητήσεις!
Αντίθετα, στο κανάλι μου(βλέπε παραπάνω post) υπάρχουν σχεδόν τις περισσότερες ώρες άτομα, οπότε τα παιδιά που θα θέλαν να κάνουν μια online συζήτηση, εάν δεν είμαι εγώ π.χ. (το ίδιο nick έχω), να κάθονται και να μην φεύγουν. Έτσι ίσως μπορέσει να γίνει κάποια στιγμή μάζωξη των παιδιών του Παν. Αιγαίου!

Μπα, μπα. Hellenic; Είχα μπει μια φορά πολύ παλιά (μάλλον πριν απο αυτό το nick, οπότε μιλάμε για 3-4 χρόνια) αλλα δεν είχα ενθουσιαστεί. Εμένα όποιος θέλει θα με βρει GRnet (κόβω βόλτες σε διάφορα κανάλια) και MYchat. Επίσης όποιος θέλει ας σφυρίξει στο MSN

Πεμ, 06 Οκτ 2005 1:37 pm

ForzaInter
Έμπειρος
Έμπειρος

Jun 04, 2004
241

Στο Hellenic επικρατεί ένα οικογενειακό κλίμα θα έλεγα Smile Έχουν αλλάξει αρκετά, πιστεύω, μέσα σε 4 χρόνια. Τέλος πάντων το προτιμώ γιατί δεν επικρατεί το χάος του GRNet... Crazy

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Κάλεσμα για Εικονογράφους και Αρθρογρ...

από inertia
Συζήτηση: Ανακοινώσεις & Κανονισμοί Forum Απαντήσεις: 0

Κυρ, 01 Δεκ 2019 5:46 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Προβολή της ταινίας "Green Room&...

από Deltatron
Συζήτηση: [ΡΟΔΟΣ] Κινηματογραφική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Κυρ, 24 Νοέ 2019 11:43 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Animations - GIF κινούμενες εικόνες/σ...

από inertia
Συζήτηση: Art Pad - Δημιουργίες για το MyAegean Απαντήσεις: 0

Τρι, 27 Μάρ 2018 1:52 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ Σημείωση ] Συμμετοχή σε εικαστικά projects στην ...

από inertia
Συζήτηση: Art Pad - Δημιουργίες για το MyAegean Απαντήσεις: 2

Τρι, 27 Μάρ 2018 1:19 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Στήλη: Comics - Εικονογράφηση στο MyA...

από inertia
Συζήτηση: Idea Pool - Ιδέες, Προτάσεις, mini-Projects Απαντήσεις: 1

Δευ, 18 Δεκ 2017 9:06 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics