Καρλοβασι-Σαμος-Μηχανικων Πληροφοριακων...

τμ. Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων

Συγγραφέας Καρλοβασι-Σαμος-Μηχανικων Πληροφοριακων...

Τετ, 02 Ιούλ 2008 4:04 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

icsd08063
Γκουρού
Γκουρού

Jul 02, 2008
604
Τόπος: Ν.Μουδανιά,Χαλκιδική

την καλησπέρα μου....

να πω και εγώ κάτι...
ως τελειόφοιτος ήρθε η ώρα του μηχανογραφικού...

και επειδή θέλω δουλεία με ΜΕΛΛΟΝ σκέφτομαι την σχολή μηχανικών πληροφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων στο Καρλόβασι της Σάμου...

οι γονείς μου είναι ανοιχτοί σε όλα
από την αρχή μου είπαν:
"όπου θες εσύ..."

είμαι από Χαλκιδική και αν και περνάω άνετα στο οικονομικό Θεσσαλονίκη το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω Σάμο....

από εσάς ζητάω τα εξής:

1) η σχολή είναι καλή??? (έχει μέλλον όπως ακούω?, οι εγκαταστάσεις είναι οκ?)

2) από φοιτητική ζωή πως πάει η πόλη?

αξίζει να έρθει κανείς εκεί για να σπουδάσει???
(και να παρατήσω π.χ. το οικονομικό αριστοτέλειου που το έχω στο άνετο???)

είμαι από Μουδανιά Χαλκιδικής και πιστεύω ότι το κλίμα ας το πω και το περιβάλλον ταιριάζουν περισσότερο με αυτά που έχουμε εδώ...(και δεν είναι και πολλά - μία καφετέρια για τους νέους και ένα clubaki)...

και κάτι ακόμη:
ομάδα βόλεϋ ανδρών έχει εκεί???
διότι έμεινα 1 χρόνο μακριά από το άθλημα και δεν θέλω και 2ο...

βασικό:
πρόκειται για πόλη ή για χωριό???
γιατί προαναφέρθηκε κάτι για χωριό...

τώρα φυσικά η έννοιες αυτές είναι σχετικές...

π.χ. τα Μουδανιά έχουν 11.000 και κατοίκους, όλοι λένε ότι θα έπρεπε να είναι η πρωτεύουσα και θεωρείται από όλους ως μία πολύ μεγάλη κωμόπολη

και δεν είμαι και τόσο "βγαλμένος" στη ζωή για να ζήσω σε μία μεγάλη πόλη όπως η Θεσσαλονίκη....

έπειτα θεωρώ το τμήμα ιδιαίτερα ελκυστικό....

τι λέτε???

κάθε γνώμη θα είναι ευπρόσδεκτη, ιδιαίτερα από αποφοίτους της συγκεκριμένης σχολής!

ευχαριστώ πολύ!!!

Παρ, 04 Ιούλ 2008 1:13 pm

Nito
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 19, 2007
70
Τόπος: Σάμος

Καλησπέρα kotsos_licious,

Καταρχήν συγχαρητήρια για την επιτυχία σου στις πανελλήνιες, και καλωσόρισες στη παρέα του my.aegean.

Είμαι φοιτητής του τμήματος που ενδιαφέρεσαι ( μόλις τέλειωσα το 2ο έτος).

kotsos_licious έγραψε:

1) η σχολή είναι καλή??? (έχει μέλλον όπως ακούω?, οι εγκαταστάσεις είναι οκ?)

Η σχολή (όπως λένε) είναι πολύ καλή με ενδιαφέροντα μαθήματα
( Μπορείς να δεις τον Οδηγό Σπουδών του τμήματος).

Όσων αφορά τις εγκαταστάσεις Θα κάνεις μαθήματα-εργαστήρια σε 3 διαφορετικά κτίρια.

kotsos_licious έγραψε:
2) από φοιτητική ζωή πως πάει η πόλη?

Η φοιτητική ζωή δεν είναι και όπως φαντάζεσαι στις μεγαλουπόλεις ( δεν έχεις και τόσες επιλογές ), αλλά όπως λένε αν έχεις καλή παρέα περνάς παντού καλά! Wink

kotsos_licious έγραψε:
είμαι από Μουδανιά Χαλκιδικής και πιστεύω ότι το κλίμα ας το πω και το περιβάλλον ταιριάζουν περισσότερο με αυτά που έχουμε εδώ...(και δεν είναι και πολλά - μία καφετέρια για τους νέους και ένα clubaki)...

Όχι, εντάξει πάνω από μια καφετέρια και ένα clubακι έχουμε.

kotsos_licious έγραψε:
ομάδα βόλεϋ ανδρών έχει εκεί???

Υπάρχει, η ομάδα Καρλοβάσου.

Ελπίζω να σε κάλυψα στις περισσότερες ερωτήσεις σου
και να κάνεις τη καλύτερη επιλογή!

Smile Smile

Σαβ, 05 Ιούλ 2008 5:17 am

JohNie
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 19, 2008
189
Τόπος: Larisa

καλως ορισες στην παρεα μας Happy
Ο συναδελφος και συμφοιτητης Nito εχει δικιο στα λεγομενα του...
+1 απο μενα Happy

Τα λεμε!

Κυρ, 06 Ιούλ 2008 3:49 pm

icsd08063
Γκουρού
Γκουρού

Jul 02, 2008
604

ok... ευχαριστώ πολύ...

κοιτάξτε...

έχω βγάλει 15334 για 2ο και 4ο πεδίο και η περσινή βάση της σχολής είναι 45 μόρια πάνω από εμένα...

οπότε την πιάνω την σχολή πιστεύω...

αυτό για το βόλεϊ...

στο ιντερνετ που είδα έχι μόνο γυναικείες ομάδες βόλεϊ...

είστε απόλυτα σίγουροι ότι έχει και ομάδα ανδρών...???
το παράτησα για χάρη των πανελληνίων φέτος και δεν θέλω να μείνω και 2η χρονιά εκτός...

κατά τα άλλο το έχω αποφασίσει..
θα απ αρνηθώ την Θεσσαλονίκη και το οικονομικό της για την Σάμο...

τώρα κάποια φωτογραφία του χώρου εκεί αν ήταν εύκολο να έχω, θα σας ήμουν υπόχρεος....

αυτά για την ώρα..

σας ευχαριστώ πολύ...!!! Smile

Τρι, 08 Ιούλ 2008 6:59 pm

mystery_orange
Γκουρού
Γκουρού

Apr 25, 2006
608

Χαίρε νεότατον τέκνον της Σχολής μας.

Με πλήρη αγαλλίασης επληροφορήθην της επιλογής σου να έρθεις να σπουδάσεις εις τα μέρη μας.Η αγκαλιά του ανατολικού αιγαίου είναι πάντα ανοιχτή εις τέτοιους πρόθυμους νέους!

Ευγε εύγε.

Στην ουσία του ζητήματος.

Με προβληματίζουν τα κριτήρια σου για την επιλογή της σχολής.Πρέπει να ξέρεις οτι η σχολή μας δεν είναι από τις "εύκολες" σχολές.Δεν θέλει και να λιώσεις στο διάβασμα αλλά δεν κάνεις και περίπατο.Η πληροφορική γενικά είναι ένας πολύ απαιτητικός κλάδος αλλά πέρα από αυτό καλό είναι να κάνεις κάτι που σου αρέσει.O γράφων την έχει πατήσει έτσι για αυτό πρόσεχε.

Το καρλόβασσι δε φημίζεται για τον κοσμοπολίτικο χαρακτήρα του να στα πω από τώρα μη βρεθείς προ-εκπλήξεων.Βέβαια από οτι κατάλαβα εσύ βρίσκεσαι πάνω κάτω στα ίδια όποτε εδώ θα τη βρεις μια χαρά.

Από εγκαταστάσεις πάσχουμε.Τα "3 διαφορετικά κτήρια" είναι μια αίθουσα στο λιμάνι(όπου θα κάνεις τα μαθήματα πρώτου έτους) και ένα σχολικό κτήριο που κάνουμε υπόλοιπα μαθήματα στο μεσσαίο Καρλόβασσι.Ναι σχολικό κτίριο.Κοινώς άμα περιμένεις αμφιθέατρα,πλημμύρα από φοιτητές και τζέρτζελο γιοκ.Σε σχολικές αίθουσες θα κάνεις μάθημα με κάτα μέσο όρο 15-20 μαθητές μέσα στην τάξη.Αν και τώρα τα καινούργια έτη πάνε σε μαθήματα.

Κοινώς δε θα βρεις φοιτητικό αέρα τουλάχιστον από πλευράς μαθημάτων.Ουτε καν αφίσες δεν κολλάνε στις εκλογές.

Το τρίτο κτήριο είναι τα εργαστήρια εκεί είμαστε καλά εξοπλισμένοι.

Αυτά τώρα μπορεί να σου φαίνονται αποθαρρυντικά αλλά καλύτερα να στα πω από τώρα να ξέρεις τι θα βρεις παρά να μας κατακεραυνώνεις μετά.

Το καρλόβασσι έχει γύρω στους 500 φοιτητές.Απο αυτούς κυκλοφορούνε γύρω στους 150.Οι άλλοι 350 δεν έχω ιδεά τι κάνουν.Μαθήματα δεν πάνε,για καφέ δε πάνε δεν έχω ιδέα άμα καταλάβεις και μένα πες μου.Μια φορά στη συνέλευση τους είδα με είδανε και μένα καλά περάσαμε.

Απο δραστηριότητες και εκεί πάσχουμε.Αμα σου αρέσει να κάνεις καινούργια πράγματα γενικά,να πας σε συναυλίες,εκθέσεις και δε ξέρω τι άλλο είναι τα χόμπυ σου θα απογοητευτείς.Αμα ακούς για bunjie-jumping,bowling,χιονοδρομικά,αναρριχίσεις άστα.Εδώ έχουμε συγκροτήματα,μια ομάδα αστρονομίας και ομάδα χορού..Εχουμε και μπάσκετ,ποδόσφαιρο,βόλλευ (αμα θες πες μου τα ξέρ τα παιδιά).Αυτά

Εχουμε και ένα τραπέζι του πινκ-πονκ και ένα air-hockey.A ναι παίζει και μπιλιάρδο.Πάνω κάτω αυτά είναι.Confused

Πέρυσι ανοίξανε,τα πρώτα νετ καφέ.Εγώ τα 2 πρώτα χρόνια δεν είχα καν dsl.Πλάκα την πλάκα ήταν τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου.

Γενικά πρέπει να καταλάβεις οτι όχι μόνο είσαι σε νησί αλλά ούτα καν στην πρωτεύουσα του. Neutral

Από παρέες το ανθρώπινο δυναμικό είναι περιορισμένο.Μέχρι το δεύτερο έτος σου θα έχεις γνωρίσει τους περισσότερους.Αστα να πάνε.Αμα είσαι από αυτούς που θέλουν να γνωρίζουν καινούργια άτομα τράβα θεσσαλονίκη με τους 50.000 φοιτητές της.Θα περάσεις καλύτερα Smile.

Γενικά εδώ να το ξέρεις θα κάνεις πάνω κάτω τα ίδια πράγματα από ένα σημείο και μετά.Κάποιοι βαριούνται και οι περισσότεροι δεν είναι και ευχαριστημένοι.Αλήθεια.Τουλάχιστον τα λίγα τα μαγαζιά θα τα βαρεθέις σε κανα 2 χρόνια οπότε θα κάτσεις να διαβάσεις.Κατι είναι και αυτό.

Προσωπικά πιο πολύ με ψιχοπλάκωνε το σκοτάδι και η έλλειψη φασαρίας της Αθήνας.Αλλά εσύ από οτι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα.

Θα σου πω όμως και κάτι περίεργο.Οταν γυρνάω στην Αθήνα είμαι αυτός που έχει τις πιο πολλές ιστορίες να πει.Και έχουμε και τα πιο πολλά βιντεάκια στο youtube Poke Tounge .Τις βλακείες που θα κάνεις εδώ δεν θα τις κάνεις αλλού,ειδικά σε μια πιο "κυριλλάτη" πόλη όπως η θεσσαλονίκη όπου τα πράγματα είναι γενικά πιο "σφιγμένα".

Με τους σοιμφητητές σου θα γνωριστείς στα αλήθεια και όχι πίνωντας fredo σε καφέ.Επίσης θα κάνεις βραδιές σε παραλία,βραδιές σε σπίτια με κιθάρα και κρασί.Εγώ δε ξέρω άλλη παρέα να κάνει κάθε χρόνο ψήσιμο αρνιού το πάσχα για τα μεταξύ μας.Εδώ ακριβώς επειδή είναι λίγο πιο "εμείς και εμείς" θα σου δοθεί ευκαιρία να τα χώνεις σε συνελεύσεις,να πρωτοστατήσεις σε καταλήψεις,να κάνεις παράσταση με συκροτήματα πράγματα που στο Αριστοτέλειο δύσκολα.Για να λέμε του στραβού το δίκιο 3.00 να ξεκινήσεις για μπανιο στη θεσσαλονίκη δύσκολα:lol:. Και είναι όλοι κοντά γενικά μεταξύ τους (κανα 10 λεπτο απόσταση στο καρλόβασσι θεωρείται ταξίδι).

Γενικά είναι λίγο μια πιο ρομαντική ζωή που θυμίζει πιο πολύ την φοιτητική ζωή των γονιών μας.Βέβαια αυτό το στυλ σε κάποιους αρέσει σε κάποιους άλλους όχι.

Για να λέμε του στραβού το δίκιο όλο τους ίδιους και τους ίδιους τους βαριέσαι να τους κάνεις παρέα.Και άμα δεν βρεις άτομα να ταιριάζεις την έκατσες.Αλλά γενικά επειδή είμαστε λίγοι κάνεις δεν το κόβω να μη σου κάτσει καμιά καλή παρέα.

Προσωπική άποψη δε σου λέω σου λέω απλώς πως έχουν τα γεγονότα.

Θεσσαλονίκη όσοι έχουν σπουδάσει εκεί μου λένε από καλά ως τέλεια λόγια.Δεν έχω βρει ένα δυσαρεστημένο.Καρλόβασσι θα έλεγα οτι ο μέσος όρος είναι μέτριο,προς το κακό.Οι περισσότεροι θα σου λένε "εεεεε καλά είναι" ή "γαμισέ τα".Αλλά όλοι λυπούνται πάρα πολύ όταν φεύγουν.Τουλάχιστον κάποιοι.

Το Καρλόβασσι είναι το μέρος που κλαις όταν έρχεσαι και κλαις όταν φέυγεις.

Γιατί βλέπεις δεν είναι και πολύ ωράια αλλά είναι μικρό και δένεσαι με το άτιμο.Αντε να βγάλεις άκρη.

Αυτά είναι πάνω κάτω.Χωρίς υπερβολές ή προκαταλήψεις.Σύγκρινε τα υπέρ και τα κατά και βγάλε συμπέρασμα ανάλογα με το τι σου αρέσει.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

edit:Α ναι δεν έχει ούτε κινηματογράφο το ξέχασα αυτό.

Τετ, 09 Ιούλ 2008 12:39 am

icsd08063
Γκουρού
Γκουρού

Jul 02, 2008
604

κοιτάξτε...
κατατοπιστικότατη η βοήθεια σας...

ξεκινώ από το τελευταίο...
θα κατεβάζω ταινίες στον υπολογιστή και θα τις βλέπω...

τώρα, κάτι άλλα, παραλειπόμενα...

1) γυναίκες έχει ή τίποτα...???
2)η σχολή αξίζει ...???(από θέμα ποιότητας μαθημάτων, καθηγητών, επαγγελματικής αποκατάστασης... κτλ.)
3)υπάρχει τελικά ανδρική ομάδα βόλεϊ στο Καρλόβασι...???
κανονίστε να υπάρχει γιατί αλλιώς θα μαζέψω καμία 10αρία άλλα άτομα και θα σας μάθω βόλεϊ...!!
και να είστε σίγουροι ότι θα σκίσουμε...!!!

αυτά...

όπως ξαναείπα, θεωρώ πως το κλίμα της περιοχής μου εδώ ταιριάζει απόλυτα με εκεί...

όσον αφορά τον υπολογιστή...
αυτόν θα πάρω..:
http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=...ct=1099469

με καλύπτει φαντάζομαι..
φυσικά θα αγοράσω και μία επέκταση εγγύησης...

προβληματίζομαι και σχετικά με το ίντερνετ...

τι να βάλω..???
σημείωση:
θέλω ίντερνετ χωρίς καλώδια και σταθερό τηλέφωνο καθώς για επικοινωνία χρησιμοποιώ το κινητό μου VODAFONE..

πείτε μου για να ξέρω...
αν είναι, όταν θα πάρω τον υπολογιστή να ζητήσω και τα σχετικά για ίντερνετ..
αλλά θα ¨πιάνουν¨ αυτά εκεί στο Καρλόβασι???

διαφωτίστε λίγο με το ίντερνετ και το τι να κάνω..

κατά τα άλλα, εκεί θα έρθω αν όλα πάνε καλά...

δώστε και άλλες πληροφορίες αν θέλετε...

αα!!!!
μην ξεχνάτε ότι θα κεράσω όταν έρθω..!!!!
και θα φοράω και το σέξυ μπλουζάκι της κοινότητας...!!!

ευχαριστώ πολύ..!!!

Τετ, 09 Ιούλ 2008 5:50 am

JohNie
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 19, 2008
189
Τόπος: Larisa

1) γυναικες: Χμμμμμ....θελει ψαξιμο...δε λεω οτι δεν εχει, αντιθετως! Αλλα...(καταραμενο αλλα Sad) πρεπει να τις ψαξεις και να τις βρεις!

2) η σχολη αξιζει : η σχολη ειναι τρελο πραμα...Αν και υπαρχει περιπτωση να ξενερωσεις στην αρχη γτ δεν θα καταλαβαινεις τι σου μαθαινουν(βλεπε λογικη σχεδιαση ψηφιακων συστηματων), αργοτερα θα θες να τα μαθεις ολα με τη μια!! Οσον αφορα τους καθηγητες...Ε τα κλασσικα υπαρχουν αυτοι που βοηθαν(οι πλειοψηφια ευτυχως!), αυτοι που εχουν χαβα, οι "σφαχτες" και οι "χασαπηδες"...Πιστευω οτι με πιανεις....

3) ομαδα βολλευ ανδρων: δεν ξερω! αλλα δε με χαλαει να τσεκαρω προπονησεις της γυναικειας ομαδας! Wink

Τετ, 09 Ιούλ 2008 6:19 am

King_Of_Cats
Γκουρού
Γκουρού

May 01, 2007
503
Τόπος: Larnaca, Cyprus

Θα συμφωνησω με τον φιλο jhonie στο πρωτο θεμα. Μετα απο στατιστικες ερευνες (που πραγματι εγινεαν!!!) 1 κοπελλα αντιστοιχει σε 13 ανδρες στο Καρλοβασι. Αν ψαξεις για κοπελλα, καλη σου τυχη! Poke Tounge

Η σχολη: Πολυ καλυτερη απο παρομοιες στην Ελλαδα επειδη ειναι απιστευτα οργανωμενη, εδω σου κανουν μαθημα καθηγητες και οχι τα τσιρακια τους, το μαθημα γινεται σε στυλ φροντηστηριο επειδη ειναι λιγα ατομα μεσα στην ταξη, ειναι μικρες οι αποστασεις και δεν ταλαιπωρεισαι κλπ κλπ...

Πολυ καλη ιδεα να φτιαξεις μια ομαδα βολευ, αλλα νομιζω πως εχουμε και μαλιστα ειναι καλη αφου στην πολιτιστικη σηκωσαμε κυπελλο!!!

Ο υπολογιστης: Πολυ καλος, εχει ολα τα απαραιτητα μπιχλιμπιδια και καλα χαρακτηριστικα, ΑΛΛΑ, ειναι καπως τεραστιος (18,4) και σε λιγο καιρο θα βγουν φορητοι με μνημη DDR3 και τετραπυρηνους επεξεργαστες. Δεν λεω, αν του κανεις μια αναβαθμηση της RAM στα 4GB, θα σε κρατησει για τουλαχιστο 2 χρονια, αλλα μην βιαστεις να αποφασισεις. Μπορεις καλλιστα να παρεις κατι σαν αυτο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907983 και να του παρεις μια τεραστια οθονη και ενα τεραστιο εξωτερικο δισκο που θα σου μεινουν για παντα με τα ιδια λεφτα... ε? Οταν ερθεις, θα σε συμβουλεψουμε εμεις που εχουμε και λιγη περισσοτερη πειρα.
ΜΗΝ βιαστεις στο θεμα υπολογιστη.

Το ιντερνετ για το καλο σου να ΜΗΝ παρεις mobile και να κατεβαζεις ολη μερα επειδη θα σε τηγανισει η ακτινοβολια!!! Να βαλεις μια γραμμη στα 2048, αλλα να παρεις δικο σου ασυρματο router γιατι αυτα που δινουν με τις συνδεσεις ειναι αθλια. Την εγκατασταση θα σου την κανουμε εμεις! Smile

Σε καλυψαμε?? Poke Tounge

Τετ, 09 Ιούλ 2008 6:25 pm

mystery_orange
Γκουρού
Γκουρού

Apr 25, 2006
608

Εεεεε δημήτρη ο υπολογιστής που του πρότεινες είναι 700 ευρώ πάνω.Χμμμμμμ.

Καλός ο υπολογιστής σου απλά από Acer έχω πολύ πικρή εμπειρία και από κατασκευής και από service οπότε συστήνω μακριά από όσους είναι να πάρουνε.

Τα γραφεία τους είναι κάπου στον Ταύρο και αν τον πας σου τον κρατάνε και καμιά βδομάδα.Το τραγικό είναι οτι και να πας να τον πάρεις καμιά φορά περιμένεις ώρες και εκεί δεν έχεις να κάτσεις εκτός από έναν ανεξάρτητο φεγκ-σουι πολιτικό που έχει το "γραφείο" του εκεί κοντά και μπορείς να κάτσεις δίπλα σε ένα βούδα(δεν ξέρω αν το έχει ακόμα όμως γιατί στις τελευταίες εκλογές δεν πήρε μυστηριωδώς έδρα από οτι είδα αλλά από ότι κατάλαβα είναι στον κόσμο του έτσι και αλλιώς οπότε δε βαριέσαι).Πάρε με τηλέφωνο να σου πω που είναι αν πας.Το τεχνικό τμήμα επίσης έχει άθλιες γνώσεις.Τον πήγα για προβλήματα υπερθέρμανσης θυμάμαι και μου λένε

-Εννοια σας θα τον κοιτάξουμε.

Αφού κάθησα κανα 4ωρο (στο Βούδα που λέγαμε) πήγα πίσω να δω "τι κοιτάξανε" και μου λέει με καμάρι

-Εντάξει κανένα πρόβλημα έπαιξε 2 ταινίες σερί!
-Δηλαδή τόσην ώρα να που τον "κοιτάζατε" και εγώ περίμενα στον ήλιο καθόσασταν με το air-condition και βλέπατε ταινίες?
-Οχι όλη την ώρα κάναμε και άλλα πράγματα.30 ευρώ.
-Τρελός παπάς σε βάφτισε.
-Οχι είναι τα εργατικά.
-Τι εργατικά ρε μάστορα η αίθουσα Gold στο Village κάνει 10 ευρώ!
-Δε γίνεται θα πληρώσετε.
-Δε πληρώνω και θα σε καταγγείλω για εξαπάτηση(η συνηθισμένη πρακτική είναι ο υπολογιστής να "τρέχει" benchmarks.)

Τι τα θες?Τελικά δε πλήρωσα(ήρθαν και manager ιστορίες αστα να πάνε) και έφυγα απηυδισμένος.

Τις άλλες 2 φορές μια από τα ίδια.Για μια μνήμη αλλαγή κάναν θυμάμαι μια άλλη φορά ούτε λίγο ούτε πολύ 1,5 μήνα.Και πάλι τηλέφωνα και πάλι απειλές(αυτή τη φορά έκανα το δικηγόρο στο τηλέφωνο αμε!).

Αστη να βρε παιδί μου την Acer τι θες να μπλέξεις?

Τετ, 09 Ιούλ 2008 8:24 pm

King_Of_Cats
Γκουρού
Γκουρού

May 01, 2007
503
Τόπος: Larnaca, Cyprus

Γιατι ρε Στελιο? Παω να γλυτωσω το παιδι απο αγορα απιστευτου φορητου αξιας 1700 ευρο που σε 2 χρονια θα θελει να αλλαξει.

Ας μην την παθει σαν εμας που δεν ειχαμε κανενα να μας πει τι μπορει να χρειαστουμε. Ας παρει μια τελεια οθονη με 300 ευρο, ενα τεραστιο εξωτερικο σκληρο με 250 ευρο που αυτα θα του μεινουν και ας παρει ενα πιο φθηνο υπολογιστικο συστημα που θα αλλαχτει στο μελλον.

Τα acer ειναι τα πιο φθηνα και γρηγορα φορητα συστηματα. Απλα εχουν χαλια ποιοτητα κατασκευης και πρεπει να τα προσεχεις παρα παρα πολυ αλλιως καταληγεις με καθε ειδους προβληματα. Απο καμενη μητρικη και λιωμενα πληκτρα απο τη ζεστη μεχρι και κακη τεχνικη υποστηριξη οπως εξηγει ο Στελιος...
Αυτα.

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Καρλοβασι Αεροδρομιο 6/4 Aegean 8 και...

από geo7
Συζήτηση: ΣΑΜΟΣ Απαντήσεις: 5

Κυρ, 18 Μάρ 2012 1:48 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics