Είναι εύκολη σχολή το Παιδαγωγικό Ρόδου??

Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

Συγγραφέας Είναι εύκολη σχολή το Παιδαγωγικό Ρόδου??

Κυρ, 26 Νοέ 2017 11:13 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

NanaFreiheit
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Dec 16, 2016
13

Τελικά τι έγινε; Πέρασες στο τμήμα;

Κυρ, 17 Δεκ 2017 8:48 am

dimitsos
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 08, 2014
8

NanaFreiheit έγραψε:

Oχι.

Θα μπορουσα ανετα να ειχα παει βαλκανια να τελειωσω ενα ΑΕΙ, αλλα δεν θελω.

28 χρονων πια.

Αποφοιτος λυκειου και δουλευω σαν το σκυλι, ενω αλλοι και αλλες τελειωνουν πανεπιστημια και το κωλοβαρανε σαν αναπηρα.

Κατι αλλο;;;

Κυρ, 17 Δεκ 2017 2:24 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4990

dimitsos έγραψε:
NanaFreiheit έγραψε:

Oχι.

28 χρονων πια.

Αποφοιτος λυκειου και δουλευω σαν το σκυλι, ενω αλλοι και αλλες τελειωνουν πανεπιστημια και το κωλοβαρανε σαν αναπηρα.

Κατι αλλο;;;

dimitsos,

διακρίνω ένα παράπονο στον λόγο σου;
Φαντάζομαι η ερώτηση από NanaFreiheit ήταν ειλικρινής, σε περίπτωση που κάποιος επιθυμεί να βοηθήσει ή να σε κατατοπίσει.

Ποιός ο λόγος να δημιουργείται ένταση;

Ζητώ συγνώμη αν το παρεξήγησα, αλλά από τον τρόπο που έγραψες, μου φάνηκες λίγο επιθετικός. Peace please. Cool

Κυρ, 17 Δεκ 2017 6:24 pm

NanaFreiheit
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Dec 16, 2016
13

Ναι, η ερώτηση μου ηταν ειλικρινής και απλώς ρώτησα για να βοηθήσω ενδεχομένως και άλλα άτομα που θα ήθελαν να φοιτήσουν στο τμήμα αλλά λόγω απόστασης ή οποιαδήποτε άλλο λόγο χρειάζονται πληροφορίες για το συγκεκριμένο τμήμα στο οποίο φοιτώ. Κατανοώ πως ως εργαζόμενος πλέον η ανοχή στην περιέργεια είναι περιορισμένη ,αλλά εγώ πιο πολύ από ενδιαφέρον ρώτησα, για κάτι που θα μπορούσα να βοηθήσω. Σε κάθε περίπτωση η ολοκλήρωση των σπουδών είτε στην Ελλάδα είτε στα Βαλκάνια δεν αποτελεί πανάκεια. Ούτε η πτυχομανία λύση. Και για να μιλήσω για τον εαυτό μου, σπουδάσω για να γίνω δασκάλα αλλά δεν το έχω σίγουρο ότι όντως θα εργαστώ ως εκπαιδευτικός. Παράλληλα με τις σπουδές μ ασχολούμαι και με πολλά άλλα πράγματα, που πιθανόν να μου χρειαστούν επαγγελματικά π.χ. μαθαίνω ξένες γλώσσες. Μόνο εγώ είμαι σωστή; Όχι βέβαια και κάλιστα θα μπορούσα και εγώ να εργάζομαι ήδη, όντας 21 ετών πια. Να σημειώσω εδώ ότι δεν τα λέω με καμία διάθεση για καυγά ή με σκοπό να δημιουργήσω κάποια ένταση. Φιλικά ,Νανά

Πεμ, 28 Δεκ 2017 11:09 am

dimitsos
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 08, 2014
8

NanaFreiheit έγραψε:
Ναι, η ερώτηση μου ηταν ειλικρινής και απλώς ρώτησα για να βοηθήσω ενδεχομένως και άλλα άτομα που θα ήθελαν να φοιτήσουν στο τμήμα αλλά λόγω απόστασης ή οποιαδήποτε άλλο λόγο χρειάζονται πληροφορίες για το συγκεκριμένο τμήμα στο οποίο φοιτώ. Κατανοώ πως ως εργαζόμενος πλέον η ανοχή στην περιέργεια είναι περιορισμένη ,αλλά εγώ πιο πολύ από ενδιαφέρον ρώτησα, για κάτι που θα μπορούσα να βοηθήσω. Σε κάθε περίπτωση η ολοκλήρωση των σπουδών είτε στην Ελλάδα είτε στα Βαλκάνια δεν αποτελεί πανάκεια. Ούτε η πτυχομανία λύση. Και για να μιλήσω για τον εαυτό μου, σπουδάσω για να γίνω δασκάλα αλλά δεν το έχω σίγουρο ότι όντως θα εργαστώ ως εκπαιδευτικός. Παράλληλα με τις σπουδές μ ασχολούμαι και με πολλά άλλα πράγματα, που πιθανόν να μου χρειαστούν επαγγελματικά π.χ. μαθαίνω ξένες γλώσσες. Μόνο εγώ είμαι σωστή; Όχι βέβαια και κάλιστα θα μπορούσα και εγώ να εργάζομαι ήδη, όντας 21 ετών πια. Να σημειώσω εδώ ότι δεν τα λέω με καμία διάθεση για καυγά ή με σκοπό να δημιουργήσω κάποια ένταση. Φιλικά ,Νανά

Μπλα μπλα μπλα, μπλα μπλα μπλα...
Tρικυμια εν κρανιω...

Ελεος ρε γιδι. Λυπησου μας μια ΜΟΝΟ φορα...

Πεμ, 28 Δεκ 2017 11:12 am

dimitsos
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 08, 2014
8

inertia έγραψε:
dimitsos έγραψε:
NanaFreiheit έγραψε:

Oχι.

28 χρονων πια.

Κατι αλλο;;;

dimitsos,

διακρίνω ένα παράπονο στον λόγο σου;
Φαντάζομαι η ερώτηση από NanaFreiheit ήταν ειλικρινής, σε περίπτωση που κάποιος επιθυμεί να βοηθήσει ή να σε κατατοπίσει.

Ποιός ο λόγος να δημιουργείται ένταση;

Ζητώ συγνώμη αν το παρεξήγησα, αλλά από τον τρόπο που έγραψες, μου φάνηκες λίγο επιθετικός. Peace please. Cool

help-sos Stupid Sad

Πεμ, 28 Δεκ 2017 11:20 am

NanaFreiheit
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Dec 16, 2016
13

Παράθεση:

Tρικυμια εν κρανιω...

Δεν ξερω τι ζορι τραβας, αλλα προσεξε τη γλωσσα σου. Μαλλον οχι μιλα οπως θες . δεν σου απανταω καταλληλως γιατι ειναι φορουμ εδω οχι ρινγκ

Πεμ, 28 Δεκ 2017 11:38 am

dimitsos
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 08, 2014
8

NanaFreiheit έγραψε:
Παράθεση:

Tρικυμια εν κρανιω...

Δεν ξερω τι ζορι τραβας, αλλα προσεξε τη γλωσσα σου. Μαλλον οχι μιλα οπως θες . δεν σου απανταω καταλληλως γιατι ειναι φορουμ εδω οχι ρινγκ

Εμαθες και το φορουμ τωρα... Βαλκανογυφτισταν...
Περιμενες να ερθει ο 21ος αιωνας με τα forum & τα social media για να αποδειξεις οτι υπαρχεις κι εσυ??

Πεμ, 28 Δεκ 2017 2:51 pm

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4990

Το νήμα συζήτησης αφορά σε συγκεκριμένη ροή θεματικής.

Συνεπώς, "flame war" [1] είναι λίγο άτοπο να γίνεται, ιδίως αν γίνεται μονομερώς.
Θυμίζει σαν να έχει ξαφνικά ένα πονοκέφαλο κάποιος και να του φταίνε όλες-όλοι, αντί να θεραπεύσει τον πόνο αυτόν τον ίδιο.

Αν δεν έχεις κάτι ουσίας να πεις dimitsos επί του θέματος, εξακολουθεί να είναι ok, οπότε μένουμε καθαρά στη ροή των πληροφοριών, σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον άλλο να μάθει περισσότερα στο μέλλον.

Αν "θυμήθηκες" το forum απλώς για να ξεσπάς το μένος σου οφείλω να υπενθυμίσω πως μπορείς να ανοίξεις νέο topic και να γράψεις εκεί με σχετικό θέμα-Τίτλο αυτά που θες να πεις. Και αν θέλουν να συμμετέχουν και άλλοι εκεί, ελεύθερα.

Υπενθυμίζω επίσης πως έχεις προσβάλλει συνομιλητές σου με απευθείας ύβρεις χωρίς να αιτιολογείς έστω στοιχειωδώς το γιατί.

Όσο κατανόηση και αν υπάρχει, αν συνεχίσεις στο ίδιο ύφος, είτε μιλάμε για 21ο είτε για 20ό είτε για 22+ο αιώνα Poke Tounge πάλι το ίδιο είναι:

Με στείρες και αναίτιες ύβρεις, δεν αποδεικνύει κανείς την "ύπαρξή" του, πόσο μάλλον την "ανωτερότητά" του, ανάμεσα σε ισότιμους συνομιλητές. Και προφανώς δεν είναι αποδεκτό και ανεκτό. [2] [3]

Αυτά.
Cool

______

πηγές:

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_(Internet)
[2] http://my.aegean.gr/web/forum-3.html
[3] https://en.wikipedia.org/wiki/Etiquette_in_technology#Netiquette

Έγινε επεξεργασία από τον/την inertia στις Πεμ, 28 Δεκ 2017 7:08 pm, 1 φορά

Πεμ, 28 Δεκ 2017 3:26 pm

dimitsos
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Mar 08, 2014
8

inertia έγραψε:
Το νήμα συζήτησης αφορά σε συγκεκριμένη ροή θεματικής.

Συνεπώς, "flame war" [1] είναι λίγο άτοπο να γίνεται, ιδίως αν γίνεται μονομερώς.
Θυμίζει σαν να έχει ξαφνικά ένα πονοκέφαλο κάποιος και να του φταίνε όλες-όλοι, αντί να θεραπεύσει τον πόνο αυτόν τον ίδιο.

Αν δεν έχεις κάτι ουσίας να πεις dimitsos επί του θέματος, εξακολουθεί να είναι ok, οπότε μένουμε καθαρά στη ροή των πληροφοριών, σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον άλλο να μάθει περισσότερα στο μέλλον.

Αν "θυμήθηκες" το forum απλώς για να ξεσπάς το μένος σου οφείλω να υπενθυμίσω πως μπορείς να ανοίξεις νέο topic και να γράψεις εκεί με σχετικό θέμα-Τίτλο αυτά που θες να πεις. Και αν θέλουν να συμμετέχουν και άλλοι εκεί, ελεύθερα.

Υπενθυμίζω επίσης πως έχεις προσβάλλει συνομιλητές σου με απευθείας ύβρεις χωρίς να αιτιολογείς έστω στοιχειωδώς το γιατί.

Όσο κατανόηση και αν υπάρχει, αν συνεχίσεις στο ίδιο ύφος, είτε μιλάμε για 21ο είτε για 20ό είτε για 22+ο αιώνα Poke Tounge πάλι το ίδιο είναι:

Με στείρες και αναίτιες ύβρεις, δεν αποδεικνύει κανείς την "ύπαρξή" του, πόσο μάλλον την "ανωτερότητά" του, ανάμεσα σε ισότιμους συνομιλητές. Και προφανώς δεν είναι αποδεκτό και ανεκτό. [2] [3]

Αυτά.
Cool

______

πηγές:

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Flaming_(Internet)
[2] http://my.aegean.gr/web/forum-3.html
[3] https://en.wikipedia.org/wiki/Etiquette_in_technology#Netiquette

Τι?
Sleepy Look Round

Ελα Λολα, φαε ενα μηλο??
(για να μη βγω και εκτος θεματος, χρυσΗ μου??)

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ζητείται σπίτι στην πόλη της Ρόδου γι...

από bubble_bee
Συζήτηση: Αγγελίες - Προσφορές Απαντήσεις: 0

Τρι, 13 Ιούν 2017 1:38 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις προβολή της ταινίας ''Love actually''...

από maximos
Συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] Κινηματογραφική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Παρ, 09 Δεκ 2016 1:45 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Φοιτητικές εστίες ρόδου - 2016

από berserk
Συζήτηση: ΡΟΔΟΣ - Πανεπιστημιακά Φοιτητικά Απαντήσεις: 4

Σαβ, 27 Αύγ 2016 1:45 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις (ΡΟΔΟΣ) Ενοικιάζεται Γκαρσονιέρα στο ...

Συζήτηση: Αγγελίες - Προσφορές Απαντήσεις: 0

Τρι, 20 Οκτ 2015 6:40 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Πως είναι η ζωή στη Σάμο τώρα;

Συζήτηση: ΣΑΜΟΣ Απαντήσεις: 1

Κυρ, 07 Ιούν 2015 9:27 am Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics