Χριστουγεννα/ Πρωτοχρονια που θυμαστε

Το στέκι της κουβέντας...

Συγγραφέας Χριστουγεννα/ Πρωτοχρονια που θυμαστε
    Παρ, 26 Δεκ 2008 12:05 pm |
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
 Δημοσίευσηlink παραπομπής   

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

υπαρχουν καποιοια χριστουγεννα καποια πρωτοχρονια που θα θυμαστε γιατι ειχε κατι ξεχωριστο, κατι πρωτοτυπο, ηταν αστεια????

Δευ, 29 Δεκ 2008 11:14 am |

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

λοιπον.... επειδη θυμωσα που δεν μου απανταει κανεις λεω.... να το εμπλουτισμουμε λιγο το θεματακι....!!! επειδη ειμαι φαν των οικογενειακων φωτογραφιων και γενικα των φωτο( αρκει να μην εμπεριεχουν εμενα!) λεω να βάλουμε φωτο χριστουγεννων/πρωτοχρονιας που θυμωμαστε εντονα, η ακομη καλυτερα αυτων που διανυουνε!! εγω σας υπογραφω οτι θα βαλω για πρωτοχρονια μολις γυρισω απο το χωριο μ! αλλα παρτε και μια απο τα χριστουγεννα που καναμε σε μποουλινγκ μετα το φαγητο!!! ηταν τελεια!!

εδω ειμαι εγω με τους γονεις μου....

και δω το υπεροχο δεντρο μας!!!!

Δευ, 29 Δεκ 2008 3:56 pm |

Argonaut
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Dec 16, 2007
199

Θυμάμαι μια πρωτοχρονιά αλλά δεν ήταν αστεία...
Πριν 4 χρόνια είχα γίνει σκνίπα στο μεθύσι και κατούρησα στον κήπο...
Το πρωί είχε ξεραθεί το φυτό της γλάστρας που κατούρησα...ήταν το αγαπημένο μου..

Δευ, 29 Δεκ 2008 7:27 pm |

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4880

Εγώ πάλι θυμάμαι, πριν από 2-3 χρόνια, ρεβεγιόν πρωτοχρονιάς κάναμε σε κάποια θεία μου, όπως συνηθιζόταν.. Για after δεν είχαμε κανονίσει κάτι, αλλά είχε την σκέψη/ιδέα ένας ξάδερφός μου να πάμε κέντρο Αθήνα, σε κάποιο γνωστό jazz bar (μην κάνουμε κι διαφήμιση)...

Ωραία ως ιδέα, και άλλωστε και η μουσική πρόταση για μένα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα, μιας και δεν είχα πάει σε κάποιο jazz live από κοντά.. Το θέμα ήταν πως δεν είχαμε κλείσει τραπέζι, τπτ! Πήγαμε στην ουσία στα ..."κουτουρού"! Too risky, για τέτοια μέρα, τέτοιο μέρος! Δεν επιδιώξαμε αυτοκίνητο να πάρουμε (πού να βρεις να παρκάρεις κι όλας), μιας και μας έφερε ο θείος μου, περιττό να πω πως φάγαμε κίνηση στην Κηφισίας (κεντρική λεωφόρο των Αθηνών, για όσους δεν γνωρίζουν) που δεν περιγράφεται! Πώς δεν ξημερώσαμε πάνω στην άσφαλτο, θαύμα ήταν! Shocked

Το πιο τρελό όμως ήταν μόλις φτάσαμε στο μαγαζί, κι αφού βρεθήκαμε και με άλλους γνωστούς στην είσοδο, τολμήσαμε να μπούμε. Γεμάτο όσο δεν γίνεται!

Η ώρα όμως που πήγαμε τελικά αποδείχθηκε πως ήταν η "κατάλληλη" (αυτό το timing όπως λέμε), για ορισμένους θαμώνες (που προφανώς είχαν κάνει αλλαγή χρόνου εκεί) να αποχωρήσουν... Και χωρίς να περιμένουμε σχεδόν καθόλου, βρήκαμε "πρώτο τραπέζι πίστα" έτοιμο να μας περιμένει!! Η βραδιά κύλισε υπέροχα και ο πανικός-άγχος που είχαμε μήπως δεν βρούμε κάτι, έδωσε την θέση του σε μπυροποσίες και χαβαλέ!

Υ.Γ: Ο τυπάς που έπαιζε κιθάρα ήταν όλα τα λεφτά! Μαύρο γυαλί και να κοιτά με σηκωμένο κεφάλι, στο βάθος ευθεία... Στον "κόσμο του" όπως λέμε... δεν "ένιωθε!" Poke Tounge Laugh

Δευ, 29 Δεκ 2008 10:24 pm |

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

αχ δεν μπορεις να φανταστεις ποσο σε ζηλευω!!! τα ρευεγιον μας ειναι παντα κατι αναμεσα σε πλατειες με τραγουδιστες να καθομαστε ορθιοι μεσα στο κρυο με ανθρωπους να μας σπρωχνουν και να μην βλεπεις και τιποτα, η υπνος μετα το καλη χρονια!!! τελεια! τι να σου πω!! και φετος την περναω εδω στο κατσικοχωρι και φανταζομαι θα βλεπω x- factor(να ελπιζω μην φυγει ο νικολας) και να χω το αγορι μου στο ακουστικο αφου βρηκε να μενει θεσσαλονικη!

Τρι, 30 Δεκ 2008 3:11 pm |

tzorvas
Γκουρού
Γκουρού

Sep 15, 2008
621
Τόπος: Dark Side

#deleted

Έγινε επεξεργασία από τον/την tzorvas στις Σαβ, 09 Μάϊ 2015 3:10 am, 1 φορά

Πεμ, 01 Ιαν 2009 5:34 pm |

Legend-x
Γκουρού
Γκουρού

Aug 26, 2008
895
Τόπος: Ρόδος

Χριστούγεννα που μου έχουν μείνει θα έλεγα ότι ήταν τα περσινά. Διάβασμα, διάβασμα και πάλι διάβασμα. Τώρα για πρωτοχρονιά δεν το συζητώ η φετινή ήταν η καλύτερη. Μέχρι να αλλάξει ο χρόνος οικογενειακά και μετά μπουζούκια τη μπουζούκια δλδ σκυλάδικα μέχρι το πρωί.

Σαβ, 03 Ιαν 2009 5:55 pm |

melaki
Έμπειρος
Έμπειρος

Aug 24, 2008
289
Τόπος: corfu

ta kalutera xristougenna 8 pw oti kai gia mena htan t fetina...(t idio kai kai gia thn prwtoxronia)olh h parea ksana mazemenoi k diaskedash mexri t prwi.....vevaia m eleipe h kollhth m kai t agori m...(a8hna-volos antistoixa)alla kai pali wraia htan!!!!!!

Κυρ, 04 Ιαν 2009 7:42 pm |

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

λοιπον επειδη σας το υποσχεθηκα:

να ζηλεψετεεεεε!!!!!!!!

οικογενεια

φωτια για ζεστη!!!

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: 60 ΧΡΟΝ...

από haritos
Δημόσια συζήτηση: [ΡΟΔΟΣ] Κινηματογραφική Ομάδα Απαντήσεις: 0

Πεμ, 25 Μάϊ 2017 1:14 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Φοιτητρια κοινωνιολογιας μετα απο 10 ...

από Kiki28
Δημόσια συζήτηση: τμ. Κοινωνιολογίας Απαντήσεις: 1

Πεμ, 25 Αύγ 2016 10:45 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Meeting Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς ...

από euaki
Δημόσια συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 34

Τετ, 27 Νοέ 2013 11:13 pm Τελευταίο Μήνυμα
Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή τον αγαπω ακομα μετα απο δυο χρονια,θ...

από gabriella
Δημόσια συζήτηση: Το Χρονοντούλαπο Απαντήσεις: 2

Πεμ, 17 Ιαν 2013 10:40 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Meeting Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς ...

από Dafni
Δημόσια συζήτηση: Συναντήσεις Κοινότητας MyAegean Απαντήσεις: 73

Δευ, 10 Δεκ 2012 4:21 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics