κακές σκέψεις...........!!!

Το στέκι της κουβέντας...

Συγγραφέας κακές σκέψεις...........!!!
    Τετ, 22 Οκτ 2008 4:25 pm |
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
 Δημοσίευσηlink παραπομπής   

Reginaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 14, 2008
128
Τόπος: Χανιά

Kαλησπέρα αγόρια και κορίτσια!! Eίμαι κοντά σας μέσα από δώ, kαι περιμένω ν'ακούσω να μου πείτε............εσείs, kάνετε πονηρές σκέψεις?? o όρος με μια ευρύτερη έννοια........ τί ειναι ταμπού για τον καθένα?! Πώς λειτουργείτε υποσυνείδητα?? έχετε αντιδράσει με καποιο τροπο και εκείνη τη στιγμή να θέλετε να κάνετε διαφορετικά?? εχετε μετανιώσει και διστάσατε να το ομολογεισετε? εχετε κάνει κατι με συγκεκριμένο σκοπό?καλό?κακό? ωφεληθήκατε από αυτό? ελάτε να μοιραστούμε μαζί τις δικές σας πονηρές σκέψεις.....γιατι.............ενα πανεπιστήμιο πρεσβεύει πάντα την ελεύθερη διακίνηση ιδεών και απόψεων!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ
το Twisted Evil της παρέας του aegean !!!

Δική σας., Ρεγγίνα

Τετ, 22 Οκτ 2008 4:50 pm |

King_Of_Cats
Γκουρού
Γκουρού

May 01, 2007
503
Τόπος: Larnaca, Cyprus

Ολοι μας εχουμε κανει κατι για το οποι δεν ειμαστε ακριβως περηφανοι, η σε καποια φαση δρουμε τελειως συμφεροντολογικα. Ειναι μερος της φυσεως μας, αλλα βρε Ρεγγινακι, γινε λιγακι πιο συγκεκριμενη...

Τετ, 22 Οκτ 2008 8:24 pm |

Reginaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 14, 2008
128

πόσο πιο συγκεκριμένη να γινω βρε συ?! λές κατι κακό που έχεις κανει... που έχεις σκεφτεί.. μας διηγείσαι την ιστορια π.χ. που εσύ έδρασες συμφεροντολογικα...η μια φαση που να αντέδρασες αλλιώς απότι επρεπε,ή οταν ήθελες να κανεις κατι και ήσουν εγκλωβισμένος σε προκαταλήψεις.. μας λες την ιστορια...απλά... αυτό.. Smile

Τετ, 22 Οκτ 2008 11:27 pm |

Argonaut
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Dec 16, 2007
199

Ήδη έχω αρχίσει να κάνω κακές σκέψεις από τότε που διάβασα αυτό το ποστ...
Για πες εσύ λοιπόν Reginaki...κάνε την αρχή Wink

Πεμ, 23 Οκτ 2008 12:17 am |

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
4885

χμμ χμμμ δενξέρω αν 'πιάνεται'.. εγώ θα πω πως πάντα προσπαθώ να είμαι ειλικρινής με τους γύρω μου, αλλά προσπαθώ να λειτουργήσω και με μια διπλωματία στις περισσότερες φορές.. ή να μένω σιωπηλός και να το αφήσω να περάσει, αν κρίνω πως δεν αξίζει να "χαλάω τη ζαχαρένια μου"...

Μεγάλο παράδειγμα: 'Ελληνες οδηγοί, σε ελληνικούς δρόμους! βρε παλικάρια, το ρημάδι το πορτοκαλί φωτάκι στις δύο πλευρές του αυτοκινήτου που οδηγάτε, για κάποιο λόγο βρίσκεται εκεί.. δεν είναι χριστουγεννιάτικο φωτάκι, για να το ανάβεις τα Χριστούγεννα μόνο, κι άν!

Πολλές φορές έχω συγκρατηθεί για να μην εκραγώ! Γιατί πολύ απλά, στρίβουν, προσπερνούν, αλλάζουν λωρίδες, και ούτε καν να ανάψουν φλας! Εκεί μου έρχονται πολλές κακές σκέψεις.. αλλά μετά την ν-οστή φορά αρχίζεις κ συνηθίζεις... το αυτονόητο για όλους, για τους Έλληνες οδηγούς είναι απλώς ανύπαρκτο... if u can't really fight it, try to live with it...

Πεμ, 23 Οκτ 2008 11:31 am |

King_Of_Cats
Γκουρού
Γκουρού

May 01, 2007
503
Τόπος: Larnaca, Cyprus

Οφειλω να ομολογησω πως ειμαι ενας ανυποφορος ανθρωπος... οταν βαριεμαι... Μπορω να αναγκασω υποσυνειδητα καποιον να κανει πραγματα για την παρτι μου και να μην νιωθω τυψεις (τις περισσοτερες φορες) Sad

Πεμ, 23 Οκτ 2008 10:04 pm |

Dali_Doc
Γκουρού
Γκουρού

Mar 31, 2006
912

Κακές σκέψεις υπάρχουν πολλές και σε όλους μας....Πρέπει βέβαια κάποιος να καταλήξει στο τι είναι κακό και ποιός το ορίζει...

Με τα δικά μου μέτρα λοιπόν: Έχω σκεφτεί πολλές φορές εκεί που βρίσκομαι με μεγάλη ταχύτητα στην εθνική να τραβήξω μια χειροφρενιά...έτσι για το χαβαλέ...Θα μου πείτε αυτό δεν είναι απλά μια κακή σκέψη αυτό είναι αυτοκαταστροφική σκέψη!
Από την άλλη όμως σκέφτομαι μήπως το σύστημα μπλοκάρει τη χειροφρενιά και δεν υπάρξει κανένα σούπερ ουάου αποτέλεσμα Poke Tounge Poke Tounge Poke Tounge

Μέχρι στιγμής πάντως έχω δει το χάρο να πλησιάζει σε δύο περιπτώσεις ενώ οδηγούσα..Ίσως δεν έχω εμπεδώσει ακόμα το πόσο καταστροφικό είναι να κάνεις αηδίες όταν οδηγείς..ελπίζω όμως να μου περάσει! Το καλό είναι οτι γενικά δεν πίνω οπότε από μια άποψη γλιτώνω κάποιες κακοτοπιές....

Παρ, 24 Οκτ 2008 2:09 pm |

Cubilone
Έμπειρος
Έμπειρος

Jan 17, 2008
299

Reginaki!

Έχεις δύο μόλις post και αυτοαποκαλείσαι η Evil or Very Mad του MyAegean? Ουπς αυτό ήταν μια κακή σκέψη. Don't want to scare off the rookies! Happy

Δεν νομίζω ότι μπορούμε να ομολογήσουμε τις πραγματικά κακές σκέψεις μας εδώ... Είναι μάλλον πολύ προσωπικές αυτές οι σκέψεις και δεν θεωρούνται taboo χωρίς λόγο! Αλλά έχω μερικές οι οποίες είναι αρκετά καλές για την περίπτωση:

Πάντα μου την έσπαγε όταν οι άνθρωποι πετάνε φαγητό. Έτσι πολλές φορές όταν είμαι σε ταβέρνες και οι άνθρωποι απλά αδιαφορούν για το τι υπάρχει στα πιάτα τους, μου έρχεται καθώς περνάω δίπλα απο τα τραπέζια να τσιμπάω κάτι και να συνέχιζω τον δρόμο μου λες και δεν έγινε τίποτα! Ακόμα δεν το έχω κάνει βέβαια...

Μου αρέσει να παίζω παιχνίδια στρατηγικής στα οποία καταστρέφεις την ανθρωπότητα μέσω πυρηνικού πολέμου. Είμαι σοβαρά;;

Μερικές φορές η μιζέρια του κόσμου, όταν βγαίνω έξω, με κάνει να μου την σπάνε οι 8 στις 10 φάτσες που βλέπω στον δρόμο. Μου την σπάνε σε σημείο που να θέλω να τις εξαφανίσω. Αλλά αυτή η σκέψη ειδικά δεν μου αρέσει.

Ξέρετε τι είναι το schadenfreude; Ένας ορισμός: http://en.wikipedia.org/wiki/Schadenfreude Όλοι είμαστε λιγάκι "κακοί" καμιά φορά με αυτόν τον τρόπο.

Παρ, 24 Οκτ 2008 2:17 pm |

Reginaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 14, 2008
128

...ο Αριστοτελης ειχε κανει διακριση για το ποιος οριζει τι.. εγώ παλι παιδια βρέθηκα πρόσφατα μετά το μάθημα κουρασμένη σ ενα φαστ φουντάδικο, (ονόματα δε λέμε γιατί θα θεωρηθεί γκρίζα διαφήμιση.!! Poke Tounge ) δίνω την παραγγελία μου και όταν πια ήταν έτοιμη, του πέφτει χαμω..κ σκέφτομαι κι εγώ (καλά εντελώς ηλίθιος είσαι?! πεινάω κ περίμενα τόση ώρα! Angry ) αλλα εν τέλει μίλησα πιο κόσμια στον τυπο που ζητούσε συγνώμη και χαμογελώντας είπα "έλα μώρέ σιγά το πράγμα!" ....

Παρ, 24 Οκτ 2008 2:35 pm |

Reginaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Oct 14, 2008
128

αγαπητέ Cubilone το ότι αυτοαποκαλείται κανεις κάπως εδώ,δεν νομιζω οτι έχει να κάνει με το πόσες συμμετοχές έχει αλλά με τον χαρακτήρα του σε συνδυαμό με το στίγμα που βάζει! Smile αυτό ισχύει κ σενα οποιοδήποτε κοινωνικό σύνολο άλλωστε..
συμφωνώ σε αυτό που λες για το φαγητό... είναι όντως αισχρό..τώρα δε νομίζω νασαι κ πολυ σοβαρα... πραγματικά η μιζέρια στις μέρες μας είναι ανυπόφορη.. κι εγώ όταν συναντώ μιζερους ανθρώπους δεν τους μπορώ..είναι σαν αρρώστια αυτό το πράγμα... σκέφτομαι (χαμογέλα μωρέ χαμογέλα...) Smile

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Lofos intra Talks: Επισημάνσεις | Προ...

από inertia
Δημόσια συζήτηση: [ΛΕΣΒΟΣ] «Lofos Radio» (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ) Απαντήσεις: 4

Παρ, 18 Οκτ 2013 4:22 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Windows 8 - εντυπώσεις, σχόλια, σκέψε...

από e3iswsi
Δημόσια συζήτηση: Υπολογιστής, Πληροφορική, Internet Απαντήσεις: 8

Πεμ, 07 Φεβ 2013 11:56 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Google Wave ~~ σκέψεις, εντυπώσεις...;

από inertia
Δημόσια συζήτηση: Υπολογιστής, Πληροφορική, Internet Απαντήσεις: 2

Σαβ, 21 Νοέ 2009 12:34 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις "Fallen Art"... σκέψεις και...

από inertia
Δημόσια συζήτηση: Χειροτεχνίες, Ζωγραφική, Design, Φωτογραφία Απαντήσεις: 8

Σαβ, 26 Ιαν 2008 11:25 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις [ Σημείωση ] Σκέψεις και απόψεις: Πώς/Τι θα θέλατε...

από inertia
Δημόσια συζήτηση: Σχόλια, Επισημάνσεις, Βοήθεια για το website Απαντήσεις: 15

Παρ, 18 Μάρ 2005 6:07 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics