Ευτράπελα + Φοιτητικές Εκλογές 2006!

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Γενικά θέματα

Συγγραφέας Ευτράπελα + Φοιτητικές Εκλογές 2006!

Τετ, 05 Απρ 2006 6:51 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

inertia
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Dec 14, 2003
5125

Για πάμε να γράψουμε εμπειρίες και συμβάντα από τις φετινές φοιτητικές εκλογές! Φήμες από εδώ, φήμες από εκεί, κουφά, αστεία, ανέκδοτες φάσεις και μαργαριτάρια!

Ελάτε να δώσουμε το στίγμα των παρασκηνίων των φετινών εκλογών, με μια δόση χιούμορ και αυτοσαρκασμού!
"Ελλάς το μεγαλείο σου!" ...που λέμε!
Laugh Wink

Παρ, 07 Απρ 2006 10:16 pm

noone
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Oct 02, 2005
53

Λοιπόν...
Όλοι ξέρουμε τί μάχη επικρατεί κάθε χρόνο τελευταία για το ποιός θα πάρει τη Σύγκλητο...
Η ΔΑΠ καίγεται και καίγεται ώστε να μην υπάρξει αντίδραση απο τους φοιτητές που γνωρίζουν που οδηγούν τα προβλήματα στην Παιδεία.

Η ΠΚΣ καίγεται και πολύ καλά κάνει γιατί προσπαθούν να προλάβουν το στημένο παιχνίδι.

Η ΠΑΣΠ αναλλώνεται στο να ανέβει στην υπόληψη των φοιτητών και στην εξουσία...

Παράδειγμα τρανταχτό το τί έγινε μέσα σε μία μέρα φέτος στο νησί μας:

Hμέρα Πέμπτη τμήμα Μαθηματικού:
Aνεξάρτητοι: πρώτοι με 3 έδρες
ΔΑΠ: 3 έδρες
ΠΚΣ :2 έδρες
ΠΑΣΠ: 1 έδρα

ανεξάρτητοι, ΠΚΣ ΚΑΙ ΠΑΣΠ συμφωνούν ότι στις θέσεις συγκλητικού και αναπληρωτή πρέπει να πανε ανεξάρτητοι και ΠΚΣ.

Ημέρα Παρασκευή και ώρα 18:00 τμήμα Πληροφορικής:
ανεξέρτητοι 4 έδρες
ΠΑΣΠ και ΔΑΠ καθώς και ΠΚΣ συμφωνούν ότι πρέπει να στείλουν συκλητικό ΠΚΣ ίτη για την καλύτερη αντιπροσώπευση των φοιτητικών θεμάτων.

Τώρα παμε στο τμήμα της Στατιστική 2 ώρες μετά δηλαδή 20 :00

ΔΑΠ :4 έδρες
ανεξέρτητοι:3
ΕΑΑΚ:1
ΠΑΣΠ:1

H πρόταση της ΠΑΣΠ είναι συγκλητικός ΔΑΠ και αναπληρωτής ΠΑΣΠ,
και εδώ ρωτάω....
Αφού λέγατε τόσες ώρες ότι καλύτερα ΠΚΣ στη σύγκλητο για να μας εκπροσωπήσουν καλύτερα, τί παίχτηκε και αλλάξατε άποψη...
Μήπως δε χρειαζόταν να το παίξετε καλοί για να κερδίσετε την εύνοια των φοιτητών?
Η σας έταξε κάτι η πρώτη παράταξη που δεν μπορούσατε να αρνηθείτε?

Ένα έχω να πώ ντροπή σας!

Σαβ, 08 Απρ 2006 12:36 am

niio
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Apr 08, 2006
2

Παράθεση:
Τώρα παμε στο τμήμα της Στατιστική 2 ώρες μετά δηλαδή 20 :00

ΔΑΠ :4 έδρες
ανεξέρτητοι:3
ΕΑΑΚ:1
ΠΑΣΠ:1

Katarxin na po oti ta apotelesmata ta opia dimosiefses gia tin statistiki ine psemata.
Ta pragmatika apotelesmata ine os eksis:
DAP: 3 edres
PASP: 2 edres
AFA: 2 edres
EAAK: 1 edra
PKS: 1 edra

I protasi tis PASP i opia telika psifistike afou i psifoforia eixe kataliksei se adieksodo(i Dap psifise tin dikia tis protasi, i PASP psifise tin dikia tis protasi, i PKS psifise tin dikia tis protasi & i AFA den kate8ese protasi kai psifise lefko) einai i parakato:

Proedros: DAP
Antiproedros: AFA
Gen.Grammateas: PASP
An.Grammateas: EAAK
Tamias: AFA
Melos 1: DAP
Melos 2: DAP
Melos 3: PKS
Melos 4: PASP

Sygklitikos: DAP
An.Sygklitikos: PASP

An esi 8eoreis oti i PASP ine evnoimeni apo tin parakato katanomi 8eseon tote lipame giati i dianoitiki sou ikanotita ine miomeni. Na toniso oti i aneksartiti parataksi AFA exei 2 8esmikes 8eseis (Antiproedros&Tamias) sto dioikitiko simvoulio se anti8esi me tin PASP i opia exei kai afti 2 edres alla mono mia 8esmiki 8esi afti tou Grammatea.
Prosopiki mou apopsi ine oti afti i protasi tis PASP i opia telika psifistike ine i pio DIKEA protasi, simfona me to eklogiko apotelesma, pou mporouse na psifistei.
Telos ine aksio anaforas oti perisi i katanomi ton edron kai ton 8eseon sto dioikitiko Simvoulio tis Statistikis itan os eksis:
DAP: 3 edres
AFA: 3 edres
EAAK: 2 edres
PASP: 1 edra

Proedros: AFA
Antiproedros: EAAK
Grammateas: AFA
An.Grammates: EAAK
Tamias: AFA
Melos1: DAP
Melos 2: DAP
Melos 3: DAP
Melos 4: PASP

Sygklitikos: AFA
An.Sygklitikos: DAP

Poia apo tis dio katanomes 8eseon(persini-fetini) pistevete oti ine pio dikea?
O ka8enas mporei na vgalei ta simperasmata tou!

Σαβ, 08 Απρ 2006 4:53 pm

noone
Μικρό Μολύβι
Μικρό Μολύβι

Oct 02, 2005
53

Πρώτα απο όλα να ξεκινήσω λέγοντας ότι όντως είπα ψέμματα για τις έδρες.
Και μιάς και μιλάμε για διανοητική ικανότητα
1) Μόνο ένας ηλίθιος θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι το έκανα επίτηδες
και όχι απο λάθος πληροφόρηση.
2) Επίσης πανέξυπνε φίλε μου
ξαναδιάβασε το κείμενό μου σε παρακαλώ για να καταλάβεις για το αν μιλάω για δίκαιη κατανομή οργανικών θέσεων
Η ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΙΠΡΟΣΩΠΗ ΣΤΑΣΗ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΠΑΣΠ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ
ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ της συγκλήτου.

Άλλωστε ένα κείμενο που αρχίζει με την πρόταση:

{Λοιπόν...
Όλοι ξέρουμε τί μάχη επικρατεί κάθε χρόνο τελευταία για το ποιός θα πάρει τη Σύγκλητο...}

δεν μπορεί να σου αφήνει και πολλά περιθώρια,
δεν εκπλήσσομαι όμως, είναι συνηθισμένη τακτική άμυνας..

Να τονίσω ότι στο μαθηματικό υσχιρίζονταν ότι πρέπει να πάει συγκλητικός ΠΚΣ για να χειριστεί πιο καλά τα θέματα της παιδείας
και σίγουρα όχι η ΔΑΠ και τους το εξήγησαν γιατί δεν θέλουν μιάς και θα έκαναν κακό στο σύλλογο.

Πώς άλλαξαν έτσι μέσα σε μία μέρα άποψη για το ποιός βλάπτει το σύλλογο και όχι στη σύγκλητο είναι κατανοητό σε όλους το ίδιο και σε σένα.

Τώρα αν έχεις κάποια απορία για τη δική σου διανοητική ικανότητα ή για το τι ακριβώς σχολίαζα στο παραπάνω πόστ, ή αν θές να μιλήσουμε για πολιτικά...
στείλε μου ένα Π.Μ. να μιλήσουμε απο κοντά...

Σαβ, 08 Απρ 2006 5:37 pm

pocahontas
Έμπειρος
Έμπειρος

Apr 11, 2005
259

Ξεκολλάτε ρεεεεε!!!!!!!!! Όλοι για τη κουτάλα,τους βαθμούς+γλύψιμο πάνε!!!!!!! Άσε που επειδή ακριβώς είμαστε σε περιφερειακό Πανεπιστήμιο έρχεται ο κάθε κομπλεξικός και νομίζει ότι κάτι έιναι πετάει κι απο μια π-π- και την έχει δει συνδικαλιστής,μαχόμενος φοιτητής και πολιτικοποιημένο άτομο!!!!!!!!!!! ΕΕΕΕΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έτσι γιατί τα πήρα πολύ άγρια σε τι γελοία άτομα έδωσα την ψήφο μου, ενώ είχα σκοπό να τους γράψω όλους φέτος! Mad Mad Mad

Σαβ, 08 Απρ 2006 6:12 pm

niio
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Apr 08, 2006
2

Παράθεση:
Να τονίσω ότι στο μαθηματικό υσχιρίζονταν ότι πρέπει να πάει συγκλητικός ΠΚΣ για να χειριστεί πιο καλά τα θέματα της παιδείας
και σίγουρα όχι η ΔΑΠ και τους το εξήγησαν γιατί δεν θέλουν μιάς και θα έκαναν κακό στο σύλλογο.

Γνωρίζεις ότι ο Συγκλητικός του Μαθηματικού έχει δικαίωμα ψήφου στην Σύγκλητο ενώ ο Συγκλητικός της Στατιστικής ΟΧΙ;;;!!!

Εφόσον λοιπόν ο Συγκλητικός του τμήματος Στατιστικής ΔΕΝ εχει δικαίωμα ψήφου στη Σύγκλητο, τί σημασία έχει ποιός θα πάει;
Μακάρι όλοι οι Συγκλητικοί που προέρχονται από την ΔΑΠ να έχουν τα ίδια δικαιώματα με αυτή του Συγκλητικού της Στατιστικής, δηλαδή ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ!

Θέλω πραγματικά όμως να ακούσω την άποψη σου. Θεωρείς πως η κατανομή των θέσεων στο Διοικητικό Συμβούλιο της Στατιστικής είναι ή όχι από τις πιο δημοκρατικές;;

Σαβ, 08 Απρ 2006 6:21 pm

mentoriS
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Sep 29, 2005
123
Τόπος: Thessaloniki

Επειδη ακουω συνεχεια το "δικαιο" το "δικαιο".
ΔΙΚΑΙΟ είναι να γινονται γενικές συνελευσεις. ΟΙ θέσεις (κυριως εκπροσώπων που έχουν ουσια και οχι του ΔΣ ) να μοιραζονται στην ΓΣ και οχι απο 9 ατομα. (Ναι 9 είναι οι ψηφοι οσες και οι εδρες).
ΚΑΙ κατι αλλο, δικαιο είναι μια παραταξη η οποια χρησημοποιει μετρα προσελκησης και αλλα λεει και αλλα κάνει, να παίρνει τα ινία? ΟΚ σαφεστατα και εγώ θα ήθελα να δημοκρατική κατανομή των εδρών ΑΛΛΑ πειτε μου τι θελετε ΜΙΑ ισως λιγο πιο δημοκρατική κατανομη στις εδρες στον ουτως η αλλως αντιδημοκτατικο θεσμό των ΔΣ, που με βάση αυτη τη κατανομή δε προκειτε να γινονται συνελεύσεις και στη συγκλητο δε θα ακουγονται οι γνώμες των φοιτητών? Η ένα "σπασιμο-συμμαχία" όπου θα φροντίζει να γίνεται κάποια γενική? Τωρα σας έπιασε ο δημοκρατικός οργασμός. ΚΟΙΤΑΧΤΕ την ΟΥΣΙΑ.
Οκ, αν ΚΑΠΟΤΕ ,καταλαβεται οτι πρεπει να γινονται οι γενικές και τα ΔΣ να έχουν ΤΥΠΙΚΕΣ αρμοδιοτητες (ΝΑ μιλαν για το χαρτί υγειας να μη το πω αλλιως και ένα δυο άλλα τυπικα που λένε οτι δεν αφορούν την συνελευση) ε τότε γινεται οσο δημοκρατικοί θελετε στις εδρες. ΟΣΟ δεν ισχύει κάτι τέτιοι ΝΑΙ θα ειμαι δημοκρατικός ΑΛΛΑ στην κατανομή θα υποστηριξώ κάτι που θα ΚΑΝΕΙ γενικές.Δε σας φαινεται δημοκρατικό? Δε σας φαινεται καλό? Ε τοτε να πω το κλασσικό επιχείρημα? ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ (εννοώ σε ποιον είναι η δυναμη και ποιοι οι ρόλοι του ΔΣ) Poke Tounge
Οκ στην στατιστική πέρσυ ο μοιρασμός ήταν αρκετα αντι δημοκρατικός ΑΛΛΑ απο το να φανώ "δημοκρατικός" και να δώσω κάποιες Χ θέσεις προτιμώ να είμαι λίγο λιγοτερο "δημοκρατικός" και να κάνω μια πιο καλή κατανομή. πχ συγλιτικός ΟΧΙ στη ΔΑΠ.
Βασικά θα ήθελα να σας δώ αν καποιοί με τους οποίους δε συμφωνείτε βγάζαν αυτοδυναμία τότε πόσο δημοκρατικοί θα ήσασταν?

Πεμ, 13 Απρ 2006 4:43 am

ptzivras
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Nov 23, 2005
70
Τόπος: Athens/Kefalonia

Παράθεση:
Ξεκολλάτε ρεεεεε!!!!!!!!! Όλοι για τη κουτάλα,τους βαθμούς+γλύψιμο πάνε!!!!!!! Άσε που επειδή ακριβώς είμαστε σε περιφερειακό Πανεπιστήμιο έρχεται ο κάθε κομπλεξικός και νομίζει ότι κάτι έιναι πετάει κι απο μια π-π- και την έχει δει συνδικαλιστής,μαχόμενος φοιτητής και πολιτικοποιημένο άτομο!!!!!!!!!!! ΕΕΕΕΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έτσι γιατί τα πήρα πολύ άγρια σε τι γελοία άτομα έδωσα την ψήφο μου, ενώ είχα σκοπό να τους γράψω όλους φέτος!

Καταπληκτικό! Exclamation Exclamation Exclamation Το ψυχογράφημά μου σε 5 γραμμές!!!! (τι γραμμές να είναι αυτές άραγεΣ?)

-Μαμά,ξέρεις τι έμαθα σήμερα? οτι εγώ που είμαι φοιτητής στο Τμήμα Επιστήμης της Θάλασσας στην Μυτιλήνη και συνδικαλίζομαι το κάνω για γλύψιμο στους καθηγητές(ανάθεμα και αν ήξερες τι αντιμετώπιση έχουμε απο δαύτους και σε προσωπικό επίπεδο αλλά και σε ΓΣΤ...αν υπάρχουν άγνωστες λέξεις ρώτα κάποιον που ασχολείται με το σπορ...)και για να παίρνω καλύτερους βαθμούς!αλήθεια! Επίσης
Arrow Είμαι Κομπλεξικός
Arrow Πετάω π**** (να μην λογοκριθεί παρακαλώ εγώ τουλάχιστον αναφέρομαι στις πίπες τις ξύλινες τις σκαλιστές...δεν ξέρω τι υπονοούν άλλοι με τα βρώμικα μυαλά τους)
Arrow Είμαι Ντεμέκ(που λεν και τα αδέρφια του Βορρά) συνδικαλιστής , μαχόμενος φοιτητής, και πολιτικοποιημένο άτομο (όλα συνοδεύονται απο το ντεμέκ...το υπογραμμίζω για να μην υπάρξει παρανόηση)

Τζάμπα μάγκες εκτός του χορού σε φόρουμ μπορούμε όλοι να γίνουμε νομίζω...η μαγκιά λοιπόν είναι στο να ΣΕΡΝΕΙΣ ΤΟΝ ΧΟΡΟ...

Έχουμε πήξει στους υπερεπαναστάτες που δεν γουστάρουν κανέναν και τίποτα,αρθρώνουν λόγο εκεί που δεν τους παίρνει και παίρνουνε...ποτάμια που δεν γυρίζουν πίσω ως γνωστόν....

Δεν πειράζει...Σημεία των καιρών είναι αυτά...Αν ο συνδικαλισμός έχει την κατάντια που έχει δεν ευθύνονται εξολοκλήρου οι συνδικαλιστές...υπάρχουν ΖΑ που όταν ανοιξουν το στόμα τους χάνουν την μπάλα και δεν ξέρουν τι λένε....Αντε μαζευτείται λιγουλάκι...αν νοιάζεσαι και ενδιαφέρεσαι τόοοοοοοοσο πολύ έλα σε καμιά ΓΣ...παρακολούθησε κανά ΔΣ(είναι ανοιχτά ξέρετε....)και μην κρίνετε εκ του ασφαλούς...

Και για την ιστορία... :
Τμήμα Επιστήμης της Θάλασσας
Arrow ΔΑΠ-ΝΔΦΚ : 78 ψήφοι(4 έδρες η μια σε β κατανομή)
Arrow Μ.ΑΡ.Κ.Σ. * : 73 ψήφοι (3 έδρες)
Arrow Π.Κ.Σ. : 24 ψήφοι (1 έδρα)
Arrow Αρ.Σχήματα : 24 ψήφοι (1 έδρα επίσης)

*Μ.ΑΡ.Κ.Σ. = Μαχόμενη ΑΡιστερή Κινηματική Συλλογικότητα
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ[Αυτό το τονίζω διότι υπάρχουν ΑΚΟΜΑ άτομα περιορισμένης προφανώς διανοητικής ικανότητας που δεν μπορούν να αντιληφθούν την έννοια αναξάρτητος...έχουν μείνει προφανώς σε άλλες εποχές του τμήματος, όπου ανεξάρτητος σήμαινε ανεξάρτητος απο τρόπο σκέψης( Question Exclamation ) και ιδεολογία ( Exclamation Question ) ]στην οποία και συμμετέχω...

Ευχαριστώ για τον χρόνο και για τον χώρο ( inertia θεε πάρε την παε)

Με κομπλεξικούς και ντεμεκ μαχόμενους χαιρετισμούς
Παναγής._

νομίζω η υπογραφή μου είναι πιο επίκαιρη απο ποτέ!

Το lifestyle είναι κάτι μαγικό!
Μετατρέπει τα ΜΗΔΕΝΙΚΑ σε ΝΟΥΜΕΡΑ

Δευ, 17 Απρ 2006 7:55 pm

ElSolidario
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 22, 2005
113

Δικιέ μου μη μας το παίζεις και πολύ ιστορία γνωρίζουμε καλά τι ντεμεκ είσαι και τι γουοναμπη τρέντης και άμα τρέχει τπτ έλα να τα πούμε από κοντά στο φάρο όποτε θες.
αποτελέσματα εκλογών στο τμήμα
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ

Arrow ΔΑΠ-ΝΔΦΚ : 46 ψήφοι - 3 έδρες
Arrow Α.ΣΥΛΛΟ (Ε.Α.Α.Κ.) : 30 ψήφοι - 2 έδρες
Arrow Φ.Α.Κ. : 29 ψήφοι - 2 έδρες
Arrow ΠΑΣΠ : 28 ψήφοι - 2 έδρες
Arrow Ανεξαρτ. Ελευθεριακή Συλλογικότητα : 23 ψήφοι - 1 έδρα
Arrow ΠΚΣ : 15 ψήφοι - 1 έδρα
Arrow Ενωτ.Αριστερό : 8 ψήφοι - 0 έδρες

Και μια μικρή ιστορική αναδρομούλα από πέρσι (όχι πολύ αναλυτικά).
Η Δαπ έχασε από τις 5 έδρες που είχε τις δύο και έπεσε στις 3.
Η Α.Συλλο. ενισχύθηκε σε ψήφους και πήρε 1 έδρα επιπλέον.
Η Πασπ έμεινε σταθερή σε σχέση με πέρσι.
Οι ανεξάρτητοι μετά τη ρήξη του φετινού Οκτώβρη (για ιδεολογικούς λόγους και ζητήματα πρακτικής) κατέβηκαν διασπασμένοι.
Η Φ.Α.Κ. έπεσε σε ψήφους αλλά έμεινε σταθερή σε έδρες.
Το νέο σχήμα που παρουσιαστηκε στο τμήμα, η Ανεξάρτητη Ελευθεριακή Συλλογικότητα πήρε 23 ψήφους και 1 έδρα.
Ψήφισαν 189 φοιτητές (πέρσι 169).
Κατέβηκαν 7 παρατάξεις-συλλογικότητες, πέρσι 6, όπου είχε κατέβει τότε και η Πρωτοβουλία Γένοβα η οποία φέτος δεν συμμετείχε.

Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις εκλογές στη Μυτιλήνη θα επανέλθω δριμύτερος και αναλυτικότερος.

Τρι, 18 Απρ 2006 11:05 pm

ptzivras
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Nov 23, 2005
70
Τόπος: Athens/Kefalonia

Ξέρω ποιος είσαι...χοντρέ αντιεξουσιαστή...ελα το βράδυ στις 22.00 με την παρέα σου στον φάρο να λύσουμε μια και καλή τις διαφορές μας μιας και το νησί δεν μας χωράει και τους 2!...Και τότε θα δούμε ποιος είναι ο ΓΟΥΟΝΑΜΠΗΣ!

Και σου χω πει ρε κολλητέ...όταν είσαι μαζί μου μην είσαι χάλιαααα

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Φοιτητικές εστίες ρόδου - 2016

από berserk
Συζήτηση: ΡΟΔΟΣ - Πανεπιστημιακά Φοιτητικά Απαντήσεις: 4

Σαβ, 27 Αύγ 2016 1:45 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Εθνικές εκλογές 2015 και πρόγραμμα εξ...

από inertia
Συζήτηση: Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου - Γενικά θέματα Απαντήσεις: 0

Τετ, 21 Ιαν 2015 11:13 pm Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις εθελοντές φοιτητές για φοιτητικά proj...

από diti
Συζήτηση: Idea Pool - Ιδέες, Προτάσεις, mini-Projects Απαντήσεις: 13

Παρ, 05 Απρ 2013 12:40 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Εκδήλωση Αλληλεγγύης από Φοιτητικές Ο...

από sgep
Συζήτηση: ΣΑΜΟΣ - Φοιτητικές Ομάδες Απαντήσεις: 0

Παρ, 01 Μάρ 2013 9:51 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Ροδος! Φοιτητικές δραστηριότητες........

από kamari
Συζήτηση: ΡΟΔΟΣ - Φοιτητικές Ομάδες Απαντήσεις: 1

Πεμ, 08 Νοέ 2012 3:59 pm Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics