αποριες γυρω απο τις σχεσεις

Ψυχολογία - Ανθρώπινες Σχέσεις

Συγγραφέας αποριες γυρω απο τις σχεσεις

Παρ, 14 Μάρ 2008 12:48 pm
Φατσοβιβλίο  Τουίταρε  μοιράσου το...  
  Δημοσίευσηlink παραπομπής 

sofaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 26, 2008
60

σε αυτο το topic μπορουμε να θετουμε ερωτησεις και αποριες γυρω απο τις σχεσεις.
λοιπον θα ηθελα να θεσω ενα ερωτημα που με προβληματιζει. τι πιστευετε σε μια νεα γνωριμια ποιος πρεπει να κανει το πρωτο βημα;; Happy

Έγινε επεξεργασία από τον/την sofaki στις Δευ, 17 Μάρ 2008 7:22 pm, 1 φορά

Παρ, 14 Μάρ 2008 2:40 pm

Unicorn
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Jan 08, 2004
136

Παλαιότερα θεωρούνταν ότι οι άνδρες πρέπει να κάνουν την πρώτη κίνηση αλλά στις μέρες μας αυτό έχει πάψει να είναι ο κανόνας.. Θεωρώ ότι το πρώτο βήμα θα πρέπει να το κάνει αυτός που έχει μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και που είναι πιο αισιόδοξος Cool.. Δεν έχει να κάνει με τα φύλα και με το ποιο είναι το ισχυρότερο από τα δυο.

Διαφορετικά το ένα άτομο περιμένει την κίνηση από το άλλο άτομο και το αντίστροφο, οπότε δεν γίνεται τίποτα.Shocked

Το πολύ πολύ αν και οι δύο είναι τόσο αισιόδοξοι και δυναμικοί να κάνουν ταυτόχρονα το πρώτο βήμα, αν και αυτό το βρίσκω λίγο σπάνιο.

Πάντως αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις ποτέ! Οπότε μην χάνεις ευκαιρία και μην περιμένεις το άλλο άτομο!
Big Ups

Αυτή είναι η γνώμη μου! Happy

Παρ, 14 Μάρ 2008 7:38 pm

anemos
Γκουρού
Γκουρού

Nov 19, 2007
403

Σε πολλούς άντρες τους αρέσει πολύ να τους την πέφτουν οι γυναίκες. Η δυναμικότητα είναι προσόν σπάνιο και αξιοθαύμαστο.

Δυστυχώς αυτό το ξέρουν πολύ λίγες γυναίκες, είτε συμβιβάζονται με την ιδέα ότι θα τους την πέφτουν οι άντρες, απλά βολέυονται, είτε είναι πολύ δειλές για να το κάνουν.

Τρι, 22 Απρ 2008 11:58 am

sofaki
Μεγάλο μολύβι
Μεγάλο μολύβι

Feb 26, 2008
60

θα ηθελα να θεσω μια ερωτηση. σε μια σχεση ακους την καρδια η το μυαλο;;; θα ηθελα να μου απαντησει καποιος εμπειρος.και κατι αλλο κανεις οτι σου λενε πως ειναι σωστο οι αλλοι η κανεις αυτο που θεωρεις εσυ σωστο. σημειωτεο την εχεις πατησει μια φορα

Τρι, 22 Απρ 2008 12:53 pm

Unicorn
Ανεμοδαρμένος
Ανεμοδαρμένος

Jan 08, 2004
136

Παίρνω τον λόγο και απαντώ!

Σε μια σχέση ακούω πάντα την καρδιά μου. Ακόμα και αν αυτό που κάνω είναι απαγορευμένο ή θα με οδηγήσει στην καταστροφή το συνεχίζω και όπου με βγάλει...

Πολλοί φίλοι μου μπορούν να το επιβεβαιώσουν αυτό!

Σε μικρά tip επάνω σε μια σχέση δεν λέω όχι από τους φίλους μου. Τώρα αν είναι για σοβαρές αποφάσεις επάνω σε μια σχέση συμβουλεύομαι αυτούς που εμπιστεύομαι αλλά η απόφαση είναι όλη δική μου...

Ποτέ δεν ακολουθώ τυφλά αυτό που θα μου πουν οι άλλοι...

Αυτά από εμένα! Ας παραθέσουν και οι υπόλοιποι φίλοι μας τις απόψεις τους! Happy

Κυρ, 24 Αύγ 2008 8:44 pm

fraoulitsa
Γκουρού
Γκουρού

Aug 22, 2008
1390

ζουμε σε μια εποχη που ο ανδρας δεν εχει το πανω χερι σε ολα... μην προσβαλεστε αγορια σας βλεπω!!! δεν εννοω ολους! αλλα σε αυτο φταιμε οι γυναικες! την πεφτουνε πολλες στεγνα σε αγορια και τους ευνουχιζουν! οση απελευθερωση και αν νομιζουμε οτι μας προσθετει αυτο εγω πιστευω οτι τρομαζει!

το πρωτο βημα το αφηνω στον ανδρα και θελω το φλερτ να ειναι αμοιβαιο! μην χαλαμε τις ισσοροπιες!
σε οσους αρεσει το αντιθετο εδω το συζηταμε!

Τετ, 03 Νοέ 2010 3:51 pm

irida
Γκουρού
Γκουρού

Sep 16, 2010
455

Ερωτηση κι απο εμενα:γιατι στις σχεσεις ισχυει το ''μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε''?Απαντηστε με οποιον τροπο θελετε.Ευχαριστω !
angelHeart

Πεμ, 25 Νοέ 2010 6:12 pm

pocahontas
Έμπειρος
Έμπειρος

Apr 11, 2005
259

irida έγραψε:
Ερωτηση κι απο εμενα:γιατι στις σχεσεις ισχυει το ''μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε''?Απαντηστε με οποιον τροπο θελετε.Ευχαριστω !
angelHeart

Γιατί, τα τελευταία χρόνια, ειδικά η γενιά μας έχει μάθει να απολαμβάνει ένα μεγάλο μέρος ελευθερία ας ακόμη και στα πλαίσια της οικογένειαςι. Πρόκειται για ελευθερία που απολαμβάνουμε και τα δύο φύλα απο νωρίς και για αρκετά χρόνια, οπότε οι οποιοι συμβιβασμοί είτε μικροί είτε μεγάλοι μας δυσκολεύουν. Έχουμε την ανάγκη της συντροφικότητας απο βιολογικη άποψη, αναγκη βίωσης συναισθημάτων αλλα δεν είμαστε διατεθιμένοι να δώσουμε μέρος της ελευθερίας μας...που ίσως λανθασμένα ορίζουμε. Έτσι νομίζω

Τετ, 01 Δεκ 2010 11:39 am

mike12
Ψαρούκλα
Ψαρούκλα

Dec 01, 2010
4

Geia sas paidi,vrhka tyxaia tis suzhthseis mesa sthn apelpisia mou!!Eixa mia sxesh 1mish xrono kai parapnw,mah polulogw,meinamem mazi,kai arxisan ola...kaugades,thn enoxlousan ola,oti elga,otidhpote ekana..me xwrize sunexeia ,efeuga...oi goneis m me rwtousan ti sumbainei kai sunexeia phgainoerxomai...mia aloprosalh katastash,na th kunhgaw sunexeia..mono egw!!eftaige den eftaige egw etrex!!!!!!pote ayth!diavasa se ena mail ths poueixe steilei se filh oti o prwhn ths otan htan mazi tote th phdouse kai eksafanizotan meta kai ayth ton epairne kai eklege ,ton kunhgouse!!kai emena pou ferthika me ton kmalutero tropo k milaw eilikrina tipota!!!!ee phga apofasismenos loipon mia mera ths eipa k gia to mail,th kseftilhsa kai efyga..exoun perasei 2 vdomades xwris epikounwnia!

Τετ, 01 Δεκ 2010 12:07 pm

pocahontas
Έμπειρος
Έμπειρος

Apr 11, 2005
259

Εσύ νιωθεις καλα τωρα? Είσαι καλά με τον εαυτό σου? Εισαι οκ που τελειωσε όλο αυτο?

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες (ώρα Ελλάδας)

Μετάβαση στη:  

Σχετικές συζητήσεις - topics

Θεματική Ενότητα Πληροφορίες Δημοσιεύθηκε
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις πρωτοετεις φοιτητης τμηματος γεωγραφι...

από e3iswsi
Συζήτηση: τμ. Γεωγραφίας Απαντήσεις: 3

Κυρ, 29 Νοέ 2015 11:50 am Τελευταίο Μήνυμα
Δεν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις Αποριες υποψηφιου

από Dw
Συζήτηση: τμ. Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Απαντήσεις: 17

Τετ, 07 Ιούλ 2010 9:19 am Τελευταίο Μήνυμα

Πρόσφατες συζητήσεις - topics